Ще раз про стихійні смітники та штрафи

На сьогоднішній день стихійні сміттєзвалища є великою проблемою не тільки для нашої громади.

Але від того не стає спокійніше на душі, і не перестаєш помічати сміття на узбіччях вулиць. Ще років 40 тому в Україні практично не було пластикової упаковки. Продукти харчування продавалися в паперовій обгортці, залізних бляшанках або скляних пляшках. В останні десятиліття ситуація радикально змінилась і тепер майже всі продукти мають кілька шарів пакування, виготовлених із синтетичних полімерних матеріалів. Зміна умов споживання призвела до небаченого зростання кількості побутових відходів, а це, в свою чергу, – до появи десятків тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ. Де одна купа сміття, там, відомо, – і багато. Саме стихійні сміттєзвалища є одним із основних джерел забруднення навколишнього природного середовища, і їх кількість щороку зростає.
За кілька років і у нашому місті прижилося якесь хибне уявлення про те, як потрібно поводиться з побутовими відходами. Спочатку на узбіччя доріг стягувалися гілки, бур’яни, опале листя з присадибних ділянок, а комунальники це все прибирали швидко і якісно, аби не псувався вигляд вулиць. Адже в той час уже могли бути заметені тротуари та побілені бордюри. Та мешканці міста це розуміли по іншому –«прибрали – значить можна приносити ще». Комунальники постійно проводять і роз’яснювальну роботу і попереджають, що так робити не можна. На місцях, де часто з’являються стихійні смітники, встановлені попереджувальні таблички про те, що за викинуте сміття може бути накладений штраф.

 

Ось зокрема чому не можна залишати сміття на вулиці бездоглядно, навіть на декілька хвилин…

 

Більше того, останнім часом спостерігається негативна тенденція із поводженням з відходами на вулицях, де розташовані багатоквартирні будинки. В місцях, де зупиняється сміттєвоз, деякі мешканці просто залишають свої пакунки зі сміттям та йдуть спокійно додому. Але так не повинно бути, мешканці багатоквартирних будинків зобов’язані власноруч викинути своє сміття на спеціальну машину, яка їздить за графіком і зупиняється у визначених місцях.

Виконавчий комітет Гребінківської міської ради ухвалив рішення та визначив посадових осіб, уповноважених проводити рейди та складати протоколи про адміністративні правопорушення, за порушення “Правил благоустрою населених пунктів Гребінківської міської об’єднаної територіальної громади”. Зокрема, за самовільне викидання сміття в непередбачених для цього місцях, передбачений штраф на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Проведено ряд бесід та складено адміністративні матеріали на правопорушників.
Наша попередня публікація та розголос пов’язаний із тим, що тепер можна отримати реальний штраф за залишене сміття на вулицях, мали вплив. І тепер значно менше стало з’являтися «бездоглядних» сміттєвих куп.Чого не скажеш про приватний сектор.

На фото видно, що вже «господарі» почали весняне прибирання. Це, звісно добре, але не добре те, що викидають вони свої власні відходи просто де їм заманеться. Якийсь недобросовісний господар вивіз цілий причіп сміття із власного двору, і не вигадав нічого кращого як вигорнути усю ту «красу» на вигін біля колишнього ставка. Як то кажуть у народі: «Розтанув сніг, і тепер видно, хто де насмітив».
«Таким чином, робота з мешканцями нашої громади з приводу поліпшення ситуації пов’язаної з виникненням стихійних сміттєзвалищ буде продовжуватися й надалі, необхідно підвищити рівень свідомості громадян та культуру поводження з побутовими відходами. Громадяни, які будуть порушувати «Правила благоустрою населених пунктів Гребінківської МОТГ», будуть й надалі притягуватися до адміністративної відповідальності» – прокоментував ситуацію начальник відділу благоустрою, комунального господарства т а транспорту Едуард Гуленко.