На рідну землю повернувся безвісти зниклий Захисник України Олексій Федорович Котляревський

Гребінківська громада отримала ще у жовтні 2024 року повідомлення про втрату нашого мужнього Захисника України — Котляревського Олексія Федоровича. З того часу воїн вважався безвісти зниклим. Рідні, друзі, побратими та вся громада жили з надією на його повернення.


А сьогодні стражденне тіло нашого земляка повернулося до рідної Гребінки. Навколішках містяни зустрічали загиблого Героя Олексія Федоровича Котляревського.
Олексій Федорович народився 13 січня 1986 року в нашому місті. З 1993 по 2001 рік навчався у Гребінківській загальноосвітній школі №4. Після закінчення школи вступив до Новояворівського вищого професійного училища, де здобув фах кухаря-кондитера.
Свій трудовий шлях Олексій розпочав у місті Києві, працюючи кухарем. Згодом повернувся до рідного міста і з 2003 року працював кухарем у Вузловій залізничній лікарні станції «Гребінка». У 2008 році Олексій створив сім’ю. Разом із дружиною вони виховували донечку — найбільшу радість і гордість родини.
У різні роки чоловік працював у ТОВ «АТОН-СЕРВІС», ТОВ «Київський завод аспіраційного обладнання», ТОВ «АПФЕЛЬ-ГРУП», виконуючи обов’язки монтажника систем вентиляції та кондиціонування.
12 серпня 2024 року Олексій Федорович був призваний на військову службу по мобілізації 5 відділом Лубенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Полтавської області та став на захист України.
Він проходив службу у військовій частині А2582 на посаді старшого стрільця десантно-штурмового підрозділу.
Відданий військовій присязі на вірність Українському народові, мужньо виконуючи військовий обов’язок у бою за Україну, її свободу та незалежність, Олексій Федорович загинув 25 жовтня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Новоіванівка Суджанського району Курської області російської федерації.
На жаль, 10 червня 2026 року стало відомо про загибель Котляревського Олексія Федоровича.
Траурний мітинг розпочав заступник міського голови Валерій Волошин. Він повідомив присутніх: «За мужність, відвагу та самовіддане служіння українському народові Олексія Федоровича Котляревського нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Гребінківська міська рада, виконавчий комітет та вся громада висловлюють щирі співчуття дружині, донечці, рідним, близьким, друзям і побратимам загиблого Захисника». Валерій Андрійович зачитав імена воїнів, які знайшли свій спокій на Гребінківській землі. Під час Хвилини Мовчання всі схилили голови, вшановуючи загиблих героїв-земляків. Спогадами про колишнього випускника Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 поділилися директорка школи Лариса Степанівна Кохно та перша вчителька Олексія – Валентина Литвиненко.
Зі словами щирих співчуттів до рідних покійного Героя звернувся представник Лубенського ТЦК та СП майор Руслан Костишев. Усі присутні помолилися за упокій душі Героя разом із настоятелем Свято – Миколаївського Храму, отцем Миколаєм.
Світла пам’ять про Олексія Федоровича назавжди залишиться у серцях усіх, хто знав, любив і поважав його. Вічна пам’ять і слава Захиснику України!


.