“Кращий учитель і класний керівник Гребінківщини” – таку високу оцінку дає своїй улюбленій учительці Неля Бондаренко – депутат міської ради, випускниця 1983 року.
В далекому 1976 році Галина Лобова (нині Савлук) з відзнакою закінчила Запорізький педагогічний інститут.
Відмінниця, активістка студентського життя, вона могла б залишитися працювати в Запоріжжі, великому індустріальному і культурному центрі України або поїхати в рідну Макіївку Донецької області.
Але дівчина була надзвичайно відповідальною і дисциплінованою, а тому взяла направлення саме туди, де була потреба у кваліфікованих спеціалістах.
Саме таким було наше містечко, де на той час бракувало кваліфікованих учителів музики, спеціалістів хорового співу.
У районному відділі освіти з великою радістю зустріли молодого спеціаліста і дали направлення в Гребінківську середню школу №3 – одну з найбільших шкіл у районі.
Молодій вчительці було якось страшнувато, адже вона виросла і навчалася в російськомовному середовищі і не так досконально володіла українською мовою. Довелося попрацювати над собою і за короткий час Галина Петрівна вже вільно проводила уроки українською мовою.
Талановита і відповідальна в усьому, прекрасний педагог – такої думки про неї був директор школи Леонід Монастирський.
Уроки музики полюбили учні, адже до них учителька старанно готувалася, прагнула зробити цікавими для дітей.
Вона вчила дітей слухати і розуміти класичну музику. На уроках звучали музичні твори, які виконувала сама вчителька.
Повчитися до Галини Петрівни приїздили вчителі музики не тільки з нашого району, а й з інших районів. Вони відвідували уроки, були присутні на заняттях хорового колективу.
На той час популярними були шкільні хорові колективи. Систематично проводились огляди-конкурси, як в районі, так і в області. Хоровий колектив школи налічував близько 60 чоловік і був одним з найкращих в області.
Галина Петрівна протягом багатьох років очолювала методичне об’єднання вчителів музики району. Про досвідченого вчителя знали і в обласному центрі вдосконалення вчителів.
Обласний методичний центр запропонував присвоїти вчительці звання “Вчитель-методист”. Рішенням районної, а потім обласної атестаційної комісії їй було присвоєне таке високе звання.
У молодої вчительки відбулися зміни і в особистому житті. Вона зустріла людину, яка була однодумцем, в усьому підтримувала і допомагала дружині – Івана Савлука. Багато років вони прожили в мирі і злагоді виростили донечку – Маринку.
Вона успішно закінчила Національний університет імені Т.Г. Шевченка, має свою сім’ю.
Іван був ліквідатором аварії на ЧАЕС. В перші травневі дні 1996 року, разом із загоном Гребінківських рятувальників, він вивозив людей із радіаційної зони. Іван Савлук декілька років очолював районну громадську організацію ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Це з його ініціативи було відкрито пам’ятний знак і капличку на честь наших земляків, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
Та 8 років тому не стало чоловіка. Галина Петрівна залишилася сама та підтримка доньки її сім’ї допомогли пережити велике горе.
Після виходу на заслужений відпочинок Галина Петрівна не сиділа без діла. Її запросили на посаду художнього керівника хорового колективу “Магістраль” локомотивного депо станції Гребінка.
Із Анатолієм Сином, який був музичним керівником цього колективу, вони зробили все, щоб колектив став відомим на Південній залізниці.
На оглядах художньої самодіяльності в місті Харків колектив був в числі кращих. Йому було присвоєно почесне звання “народний”.
Фото з архіву.
Галина Петрівна декілька років поспіль консультувала народний хоровий колектив “Берегиня” Гребінківського міського будинку культури.
В даний час вона є художнім керівником відомого в громаді, вокального колективу “Тополяночка”, Тополівського сільського будинку культури. Цей колектив дуже люблять глядачі.
Керівник Тополівського сільського будинку культури, Валентина Лученко, з великою вдячністю говорить про Галину Петрівну, яка є не тільки наставницею, а й душею колективу.
24 грудня Галина Савлук святкувала свій ювілей.
Спеціаліст відділу культури і туризму Римма Гінкул щиро і сердечно вітала Галину Петрівну з днем народження. Вона вручила подяку відділу культури і туризму за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток художньої самодіяльності громади, глибоку повагу до української культури, відданість обраній справі.
Гребінківський міський краєзнавчий музей вітає невтомну трудівницю, активного пропагандиста української народної пісні, добру і щиру людину з ювілеєм. Бажаємо міцного здоров’я, душевного спокою, творчої наснаги, мирного неба над головою.