8 березня минає 19 років, як пішов з життя вчитель, активний пропагандист туризму в районі, Самойленко Григорій Васильович. А 8 березня цього року йому мало б виповнитися 80 років.
Григорій ще з дитячих років мріяв стати вчителем, так як його батько Василь Романович.
У післявоєнні роки батько був директором Гребінківської середньої школи № 1. Школа була відкрита в 1940 році, до війни був її перший випуск. В роки війни в приміщенні школи була військова комендатура. На першому поверсі були спеціальні приміщення, де перебували молоді люди, яких потім вивозили на примусові роботи до Німеччини.
У вересні 1943 року приміщення школи зазнало руйнування. Василь Романович разом з учителями, батьками активно взялись за його відбудову. Не вистачало будівельних матеріалів, доводилося їхати і шукати їх в інших районах. Та завдяки такій злагодженій діяльності за короткий термін школа була відновлена.
В цій школі навчалось два сини Василя Романовича – Анатолій та Григорій. Анатолій цікавився точними науками і в майбутньому став висококваліфікованим спеціалістом в галузі банківської справи.
В Григорія було інше захоплення – спорт. В шкільні роки він був активним учасником всіх спортивних змагань, які проводились в районі. Після закінчення школи Григорій вступив до Черкаського педагогічного інституту ім. Б. Хмельницького на заочне відділення. А одночасно почав викладати фізичну культуру в Корніївській початковій школі. Після закінчення вузу працював у своїй рідній школі.
До фанатизму захоплювався туризмом. Протягом багатьох років був керівником туристичних гуртків в школі і будинку піонерів. Їх відвідувало багато дітей.
Заняття в гуртках завжди проходили в активній та цікавій формі, діти любили і поважали свого керівника, а він любив їх.
А якими цікавими були багатоденні туристичні походи по рідному краю. На все життя запам’ятали їх випускники середньої школи №1.
З роками Григорій Васильович став одним з засновників молодіжного туризму в районі.
Кожного літа в парку ім. Г. Перевери протягом цілого тижня функціонував туристичний табір. Сюди приїздили ентузіасти туризму з усіх шкіл району. Жили в наметах, проводили тренування, на яких учні опановували складні туристичні прийоми. Тут же проводили змагання на першість району. Учні дуже любили такі змагання, а ввечері біля вогнища звучали веселі туристичні пісні.
Григорій Васильович очолював методичне об’єднання керівників шкільних туристичних гуртків або, як їх ще називали, турорганізаторами. Він сам постійно вчився, їздив на курси турорганізаторів у місто Полтаву та інші міста.
Змагання із туризму проводилися і серед учителів району. Вони були цікавими і повчальними. А збірна команда району неодноразово була в числі кращих в області.
Григорій Васильович був талановитим художником. Вся наочна агітація в школі була оформлена його руками. І все це він робив з великою любов’ю і натхненням. А ще займався різьбленням по дереву. Міському краєзнавчому музею він подарував портрет Великого Кобзаря.
Всі свої знання і вміння він щедро передавав своїм вихованцям.
Разом з учителями оформив спортивний майданчик біля школи. На перервах завжди поводив з дітьми рухливі ігри.
Навіть у вихідні дні він проводив екскурсії, змагання, туристичні походи.
В Григорія Васильовича було багато друзів і послідовників серед учителів району: Віталій Кіприк, Анатолій Шутенко, Олена Дернова, Сергій Ющенко, Олексій Лисокобилка, Валерій Кравченко, Олена Ічанська, Наталія Кузьменко, Володимир Курочка, Сергій Чепурний, Микола Рентюк, Віктор Швець, Володимир Саган, Олександр Роща та інші.
Багато випускників школи стали вчителями, палкими фанатами туризму. Вони з теплотою і повагою згадують Григорія Васильовича, як доброго вчителя, наставника, товариша.
Серед його учнів був і міський голова, Віталій Колісніченко. На фото 1985 р. ви бачите його серед однокласників. Всі вони відпочивали і одочасно працювали в туристичному таборі “Романтик” Гребінківської школи № 1.
Протягом багатьох років Григорій Васильович очолював районну профспілкову організацію працівників освіти.
В наш нелегкий час так не вистачає таких ентузіастів, відданих своїй справі вчителів.