Саме так висловилася Наталія Яворовська, психологиня, яка разом зі своєю родиною вже двічі втікала від війни. Вона сама змогла подолати свої душевні страждання, змогла знайти в собі сили продовжувати жити далі, знайти нові сенси. Та вчить цьому інших, допомагає і переселенцям і усім, хто до неї звертається за професійною допомогою. Адже працює психологинею у Гребінківській міській лікарні.
Вчора у Гребінківському Міському будинку культури відбувся захід Всеукраїнського соціального проєкту «Ми українці – всі одна родина”.
Головна мета проєкту – інтегрувати внутрішньо переміщених осіб у соціальне життя громад, об’єднати українців, створити дружнє спілкування та відкрити нові таланти.
Проєкт побував вже у багатьох громадах України. Ведучі – народний артист України Анатолій Гнатюк та директорка агенції івентів «Садиба м’юзік» Ірина Коваленко, наголошували, що такі зустрічі мають велику соціальну мету, але й допомагають усім, хто бере в них участь підняти свій моральний дух.
На жаль, війна змусила тисячі українців покинути власні домівки. Багато переміщених осіб мешкають у нашій громаді, знайшли тут роботу, діти відвідують школи та позашкільні навчальні заклади. Кілька родин цього дня взяли участь у цьому заході, вони розповіли свої життєві історії, які нікого в залі не залишили байдужими, а навпаки показали, що цінність життя в ньому самому, що рідною стане та домівка, де мешкає зараз твою родина, де тепло і затишно.
Талановита родина Бондаренків з Лиману, що на Донеччині, показує приклад справжнього партіотизму і стійкості. Їм довелося швидко залишити рідний дім і все, що було у ньому, аби врятуватися. Від розпачу та ббезнадіх їх рятує українська пісня. З перших днів проживання у нашій громаді – вони активні учасники художньої самодіяльності. Завжди з великим задоволенням беруть участь у благодійних концертах.
Пані Ніна Шистко – вимушена була разом із чоловіком виїздити з окупованого Луганська. Розповідає, що там у місті, в якому вони прожили багато років дуже багато людей говорили українською мовою. Навіть її бабуся, ще у далеких роках завжди говорила тільки українською. А її чоловік – був викладачем місцевого технічного вишу, також проводив заняття на українській мові. Тепер вони вже вважають себе гребінківцями, тут мають друзів, облаштовують двір та будиночок.
Учасники проєкту дякували Гребінківщині та всім, хто допомагав облаштуватися на нових місцях, шукав житло, приносив речі та харчі.
Секретар міської ради Людмила Цапенко подякувала організаторам зустрічі, подякувала учасникам проекту, адже сьогодні, як ніколи важливо бути згуртованими, підтримувати один одного заради щасливого майбутнього та Перемоги.
Позитивні емоції, гарний настрій створювали викладачі та вихованці Гребінківської дитячої школи мистецтв, працівники міського будинку культури, учасники самодіяльного гурту “Кумоньки” із Кулажинець, співоча родина Бондаренків . Учасники заходу отримали подарунки від організаторів.
Захід організований національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV у партнерстві з агенцією івентів «Садиба м’юзік» за підтримки Гребінківської міської ради.