Острівцем спокою для Олени Карабут стало улюблене заняття

Багато гребінківців вже знайомі з роботами Олени Карабут. Різнобарвні дитячі іграшки, фігурки-обереги , вив’язані гачком та спицями, дивують і дорослих, і малечу. Часто на святкових дійствах у міському будинку культури за мирних часів відбувалися виставки робіт майстрині. З новими роботами Олени Карабут можна ознайомитися в інтернеті. Як створюються іграшки, що надихає майстриню, розповіла газеті «Гребінчин край» Олена Карабут.



— Моє натхнення не є константою, щоразу це відбувається неочікувано. Так само неочікувано з’явилося і моє захоплення – мистецтво в’язання м’яких іграшок. В кожну з них я вкладаю всю свою душу.
Творчість була завжди частиною мого життя. Пам’ятаю як я, ще дитиною, постійно вигадувала та шила одяг для своїх іграшок. Думаю, це і був перший прояв моєї творчості.
Пізніше я повністю присвятила себе навчанню, часу для творчості майже не залишалося. Але щоразу, в тяжкі хвилини мого життя, саме творчість була моїм маленьким острівцем спокою. Адже створюючи щось, я відчуваю, що живу.


До того, як віднайти свою справу, я спробувала дуже багато всього: плетіння з лози та паперових трубочок, вироблення прикрас з бісеру, виготовлення іграшок з капрону. Також був час, коли я вишивала картини нитками, стрічками та бісером. Але з жодним з цих процесів я не відчувала, що це моє на всі 100 відсотків.
І от, близько двох років тому, я вирішила спробувати себе у в’язанні іграшок. В’язати я вміла ще зі шкільних років, цьому мене навчила моя мама. Тому я почала активно шукати приклади робіт та схеми до них в інтернеті. Так і з’явилася моя перша іграшка, котру я подарувала своїй донечці.


Я повністю поринула у своє хобі та воно почало приносити перші плоди – друзі та знайомі почали замовляти іграшки для своїх дітей. Це стало для мене підтвердженням того, що моя справа може приносити користь людям.
Далі я почала публікувати свої роботи на сторінці в соціальній мережі Facebook – так люди дізнавалися про мої роботи та кількість замовлень поступово збільшувалась. Але я ніколи не беру більше замовлень, ніж зможу виконати. Адже кожну іграшку я створюю від 1 до 5 днів, в залежності від рівня складності та розмірів.
До того ж всі свої вироби я створюю виключно з якісних та гіпоалергенних матеріалів. Інколи доводиться трохи зачекати, щоб придбати найякісніші з них. Вважаю, що так воно і має бути, адже кожна з іграшок в майбутньому стане другом для маленького янголятка.


Найбільшим щастям для мене є похвала та слова вдячності від замовників. Чуючи їх, хочеться працювати ще більше, щоб ощасливити діточок.
Найчастіше я отримую замовлення на виготовлення качечок “Лалафанфан” та зайчиків. Але у мене не буває двох однакових іграшок – кожна має свій характер. Всі деталі завжди уточнюються із замовником: кольори, розмір, вираз обличчя, аксесуари та багато іншого. Саме від цих деталей і залежить цінова політика кожного виробу.


У своїй роботі я дуже вдячна моєму чоловіку та донечці, які підтримують мене у всіх моїх починаннях, не забуваючи про конструктивну критику. Саме це допомагає мені розвиватися та не стояти на місці.