За минулі роки багато молоді з’явилося на керівних посадах у Гребінківській громаді. Старостинські округи очолили молоді та ініціативні, активні та креативні. А сьогодні наша розповідь про сільських старост, які мають чітку громадянську позицію, є патріотами України та готові будь-якої миті прийти людям на допомогу.
Сергій Олександрович Дяченко та Сергій Сергійович Плахтир (на фото) – голови старостинських округів. Сергій Сергійович – голова Олександрівського старостинського округу, а Сергій Олександрович – Тарасівського. Два Сергія в один рік прийшли на свої посади, підтримані керівництвом та людьми. Багато проблем сільської громади враз довелося вирішувати самотужки. Хлопці потоваришували між собою, передзвонювали один одному, разом шукали шляхи вирішення різних питань, ділилися досвідом.
…Коли в Херсоні рашисти здійснили підрив на Каховській ГЕС, всі українці долучилися до підтримки та допомоги херсонцям. У Херсонській області і досі триває ліквідація наслідків підриву. До постраждалого внаслідок підтоплення регіону прибувають фахівці комунальних підприємств, різноробочі всіх областей України. Помічники відкачують воду, вичищають дороги від мулу, прибирають сміття. Також регіони передають до затоплених районів необхідну техніки, зокрема, самоскиди, навантажувачі, екскаватори, трактори, сміттєвози. Фахівцями та комунальною технікою допомогла херсонцям і Полтавщина.Також зараз формують окремі бригади, які відновлюватимуть зруйновану інфраструктуру Херсонщини.
На Гребінківщині теж оголосили набір у бригади для ліквідації наслідків затоплення у районах Херсону. С.О.Дяченко та С.С.Плахтир вирішили записатися до такої бригади та допомогти людям не словом, а ділом. Таке відрядження для чоловіків мало тривати 14 днів. Автобусом з Полтави виїхало 45 людей різних професій зі своїм інвентарем. Крім наших двох гребінківців були у робочій бригаді чоловіки з Пирятина, Чорнух, Оржиці, Хоролу. У Херсоні полтавців поселили у гуртожиток місцевого ліцею. На власні очі наші гребінківці побачили масштаби руйнації. Сергій Сергійович розповідає про знищені будинки, які були затоплені по димарі. Про дерева та виноградники, які почорніли від брудної води. Лише на деяких кущах з’являються зелені пагінці. Наші полтавці долучилися до робіт з ліквідації наслідків затоплення мікрорайону Корабел у Херсоні. Частину території мікрорайону обстежили вибухотехніки. Туди направили приїжджі бригади з ручного прибирання, розпилювання повалених дерев та вантажних робіт.
Власники осель у приватному секторі залишали заявки у Херсонській мерії з проханням про допомогу у прибиранні . Потім адміністрація формувала бригади по 10 чоловік та розвозила людей по вулицям. Сергій Сергійович розповідає, що, в основному, на одному об’єкті чоловіки працювали два дні. Виносили сміття з будинків та подвір’я, пошкоджені водою меблі та речі викладали на сонці. Тачками перевозили непотріб на узбіччя вулиць. Комунальна техніка повинна забирати те сміття та вивозити на сміттєзвалища.
Всі роботи здійснювалися під обстрілами рашистів з того боку Дніпра. Вибухи лунали постійно. Тому працювати доводилося в бронежилетах. Через літню спеку на півдні країни, яка досягала 40 градусів, такі роботи і без бронежилета легкими не назвеш. Тому зморені чоловіки іноді знімали засоби захисту, щоб було не так жарко під час перенесення важких предметів. “Та коли артобстріли цієї території посилилися, – розповідає Сергій Олександрович, – нас з іншими робочими евакуювали в безпечніше місце”.
Сергій Олександрович з війною знайомий не з чуток, він учасник АТО, рік перебував у гарячих точках Луганщини. Чоловік у 2014 році був мобілізований та зарахований до 10-го батальйону тероборони. Разом з побратимами охороняв аеродроми та інші місця, де велися бойові дії. Згадувати про ті часи він не дуже любить. Але як діяти під час артобстрілу він знає. Тому поради товариша стали в нагоді і Сергію Сергійовичу Плахтирю.
В основному, люди, яким вони допомагали, були літніми. Самотужки повитягувати непотріб з осель їм було не під силу. Тому вони з великою вдячністю ставилися до своїх помічників. “За час нашого відрядження вдалося допомогти десятьом власникам домоволодінь мікрорайону Корабел у Херсоні”, – говорить Сергій Сергійович. Жодної тихої ночі після важкої праці не було. Вибухи лунали постійно.
В такій напруженій та небезпечній атмосфері, без води та світла, херсонці виживають щодня. Вони мужньо тримаються, переживши окупацію та затоплення.
За велику честь нашим гребінківцям було допомогти херсонцям. Простягнути руку допомоги тим, хто цього найбільше потребує.