Користь доброти для нашого здоров’я

Дослідження, опубліковане в Journal of Social Psychology, показало, що прояв доброти протягом семи днів покращує загальне щастя учасників дослідження.
Позитивний вплив доброти також проявляється у вашому тілі. Дослідження, опубліковане в The Gerontologist, показало, що добровольці мали менший ризик високого рівня глюкози в крові та нижчий ризик запалення, провокатора ряду хронічних захворювань. Окреме дослідження, опубліковане в Psychology and Aging, показало, що люди, які є волонтерами, мають на 24% менший ризик ранньої смерті.

Категорії доброти
Хоча є багато речей, які можуть підпадати під заголовок «вид», це може допомогти подумати про це в таких широких групах:
Емпатія
Ми не завжди відчували те, через що проходить хтось інший, але ми можемо уявити, що це було б і як би ми хотіли, щоб до нас ставилися в таких обставинах. Це емпатія.

Є випадки, коли співчувати легше, як-от втрата дитини чи згоряння вашого будинку, але іноді співчувати важче. Це особливо вірно, якщо людина, до якої ми намагаємося співчувати, походить з іншого середовища або має погляди, які суперечать вашим власним. За таких обставин не чекайте погоджуватися, але сприйняття мислення візуалізації себе на їхньому місці може допомогти розвинути м’язи емпатії.

Дія співчуття
Це не просто почуття – доброта – це дія, яка допомагає іншим. Вислухати друга, який переживає важкі часи, допомогти незнайомцю, який кинув дрібні гроші в черзі на виїзд, або зібрати сміття по сусідству під час вашої вечірньої прогулянки – все це невеликі вчинки доброти.

Щедрість
Щедрість вимагає дивитися за межі себе, щоб побачити потреби інших, а потім допомагати задовольнити цю потребу, якщо ви можете. Іноді ми вважаємо щедрість чимось грандіозним, але ви можете бути щедрими і в малому. Ви можете стати волонтером у вільний час, використати свій досвід, щоб допомогти іншим, або пожертвувати гроші на гідну справу.

Доброта заразна
Допомагати комусь іншому зазвичай добре для вас і для тих, кому ви допомагаєте, але ці дії можуть поширюватися ще далі.

Мета-аналіз, опублікований у Psychological Bulletin, вивчив десятиліття досліджень і виявив, що коли люди бачать доброту у своїй спільноті, вони, швидше за все, повторять іншу доброту для інших.

Практика доброти лише покращує наш зв’язок у нашій спільноті. Це дар, який продовжує дарувати.

Лікар ветеринарної медицини Сергій НАЗАРЕНКО