У Гребінківській дитячій школі мистецтв виховують таланти

До 60-річного ювілею 

Сьогодні Гребінківська дитяча школа мистецтв – заклад, в якому діти можуть отримати повноцінну мистецьку освіту, сформувати естетичні смаки й уподобання, розвити творче мислення та гармонізувати свої почуття.
До школи приходять діти, котрі прагнуть себе творчо реалізувати. Вони закохані у мистецтво, крок за кроком, день у день разом зі своїми викладачами наполегливо вчаться грі на фортепіано, бандурі, гітарі, духових інструментах, навчаються сольному академічному та естрадному співу, образотворчому мистецтву та хореографії.
Про те, чим живе сьогодні Гребінківська дитяча школа мистецтв говоримо сьогодні із директоркою закладу Наталією Олексіївною Гринь.
– Гребінківська дитяча школа мистецтв має давні традиції виховання юних талантів Гребінківщини. Багато випускників школи стали відомими музикантами, співаками, танцюристами. Шановна Наталіє Олексіївно, розкажіть про тих, хто з випускників школи мистецтв пов’язав своє життя з творчістю.
– В наступному році нашій школі виповнюється 60. Це доволі великий творчий шлях і звісно ми маємо багато випускни-ків,які пов’язали життя з мистецтвом.
Ми пишаємось Юлією Меліховою (Курочкою) – народною артисткою України, учасницею тріо бандуристок “Купава”, які приїздили на наш ювілейний концерт в 2015 році., Богданою Присяжнюк – солісткою ансамблю “Полтава”, який неодноразово радував своїми концертами гребінківців, Сергієм Кутеповим, який з своїм гуртом презентував чудовий концерт в будинку культури. Тішить душу, що в наш воєнний час випускники пропагують українську культуру і за кордоном, беруть участь в благодійних концертах на підтримку України – Анна Вельбой є учасницею Української капели у Берліні(Німеччина) та Антон Радченко, який навчається в Державній консерваторії музики Ф.А.Бонпорті Тренто та Ріва-дель-Гарда (Італія).
І звісно пишаємось нашою зміною, молодими викладачами, які працюють в школі нині і гріють душу, продовжуючи справу своїх викладачів – Дар’я Кір’ян і Валерій Коломієць(фортепіано),Таїсія Гринь ( вокал), Міла Никитюк (саксофон), Галина Ясько (бандура), Анна Гречановська (образотворче мистецтво), Наталія Сердюк (хореографія).

 

– Успіхи вихованців Гребінківської школи мистецтв це, насамперед, праця викладачів, розкажіть про свій колектив.
– Школа працювала ефективно і в умовах карантинів і у нинішній воєнний час. Це велика заслуга завуча Корчак, О.О., досвідчених викладачів Однороженко Н.В., Шорох Л.В., Цюка Ю.М., Кравченко А.В., Сахно Л.О., Лісової О.О., які організували свою роботу і допомогли молоді.
Наші вихованці постійно перемагають на конкурсах і фестивалях обласного і всеукраїнського рівня. Два учнівських колективи мають звання “Зразковий” – це вокальний ансамбль “Джерельце” і хореографічний колектив “Забава”.
– За якими творчими напрямками триває навчання у школі?
– Музична школа з 2022 року змінила назву на школу мистецтв тому, що вже багато років проводить навчання дітей трьом видам мистецтва – музичному, художньому і хореографічному. Ми маємо великий вибір навчання гри на музичних інструментах – фортепіано, гітара, бандура, труба, саксофон, блок-флейта, валторна, тромбон, флейта та ін. , навчаємо дітей сольного і ансамблевого співу.
– Вихованці Гребінківської дитячої школи мистецтв завжди беруть участь у багатьох творчих конкурсах та концертах, які здобутки були вагомими останнім часом?
– Майже в усіх заходах і концертах, які відбуваються у нашій громаді, беруть участь наші вихованці і викладачі. Ансамбль духових інструментів (керівник Юрій Цюк) відкриває концерти та презентує свою творчість. Наші колективи запрошують взяти участь і в обласних заходах- хореографічний колектив “Забава” брав участь в благодійному концерті нашої землячки Олени Білоконь, який проходив в Полтаві.
Нещодавно,14 жовтня, учні класу сольного співу стали переможцями престижного фестивалю – конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко “Пісенні крила Чураївни”. Це захід всеукраїнського рівня, наші вихованці здобули перемоги у різних номінаціях і вікових категоріях: Анна Пономаренко (академічний спів) і Таміла Симоненко (естрадний спів) – 1 місця, Євгенія Маркевич (академічний) – 2 місце (клас Таїсії Гринь), мої учні Марина Бощенко (академічний спів) і старша група ансамблю “Джерельце” (естрадний)- 2 місця.

 

Багатою на здобутки була весна цього року, наші вихованці стали лауреатами багатьох обласних конкурсів. Отримав ГРАН-ПРІ вокальний ансамбль “Джерельце” під моїм керівництвом, 3 місце ансамбль бандуристів (керівник Лариса Сахно), 3 місце ансамбль “Концертіно” (керівниця Аліна Кравченко) на конкурсі “Музичний калейдоскоп” (Полтава), здобув 1 місце Олексій Жуковець (труба,викладач Юрій Цюк), 2 місце Маргарита Данько (бандура, викладач Людмила Шорох), 2 місце Ангеліна Корнієнко (альт, викладач Микола Панчошний),3 місце Юлія Василенко(фортепіано, викладач Аліна Кравченко) на конкурсі “Юний віртуоз Полтавщини”(Полтава) і конкурсі “Веселкові акорди (Гадяч)”, 1 місце Таміла Симоненко, 2 місце Анна Пономаренко (спів, викладач Таїсія Гринь),1 місце Марина Бощенко, 2 місця Кароліна Син і Юлія Мадан (спів, викладач Наталія Гринь), 3 місце Таміла Симоненко (фортепіано, викладач Світлана Швидка) на конкурсі “Музичний вернісаж”(Полтава) та багато інших учнів, які старанно працювали і отримали дипломи учасника.В травні вокальний ансамбль “Джерельце” став лауреатом ІІ ступеня престижногоXXI міжнародного конкурсу-фестивалю “Акорди Хортиці”.

 

Серед кращих на обласних конкурсах і наші юні художники та хореографи. 1 місце здобули Ярина Шевченко і Ангеліна Охріменко (ліпка, графіка, викладачі Олександра Корчак і Олена Продан) на конкурсі “Світ навколо нас”(Полтава), 2 місце Вероніка Пилипенко (викладач Олена Продан) на конкурсі “Герої сьогодення очима дітей”(Полтава). Єрмакова Світлана, учениця Олени Продан, стала переможицею ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу “Об’єднай-мося ж, брати мої”. Учасники хореогра-фічного колективу “Забава” отримали 2 місце в обласному турі конкурсу ім.П.Вірського та 1 місце на конкурсі “Нові легенди” (Полтава).
Протягом року презентували свою творчість наші молоді викладачі Таїсія Гринь (вокал) і Галина Ясько (бандура), їх прекрасний дует прикрашав концерти нашої школи і громади. Галина Ясько 9 жовтня виступила з сольним концертом в Полтавському коледжі мистецтв. Валерій Коломієць є учасником гурту Yurcash, який виступає з благодійними концертами в багатьох містах України.

 

Завдяки підтримці міської влади діти нашої громади мають можливість навчатися мистецтву, розвиватись і славити наш Гребінчин край. Міський голова і депутатський корпус міської ради виділили 200 тис.грн. на придбання музичних інструментів і звукопідси-люючої апаратури та 200 тис.грн. на проведення часткового ремонту системи опалення школи і поточного ремонту актової зали і класу образотворчого мистецтва.
В школі діти вчаться не лише вибраній творчій спеціальності, а також спілку-ватися, вільно висловлювати свої думки, долучатися до творчості видатних митців і самим творити. Навчання мистецтву надихає позитивно сприймати світ і бачити його барви і красу, лікує від психологічних наслідків війни.
– Дякуємо за розмову, подальших творчих успіхів, миру і спокою Вам та усьому колективу вихованців, викладачів та викладачок Гребінківської дитячої школи мистецтв.