Гребінківський міський краєзнавчий музей активно співпрацює з музейними закладами інших громад. В ході такої співпраці відбувається обмін інформацією та досвідом організації культурно-просвітницьких заходів.
Нещодавно Гребінківський міський краєзнавчий музей був запрошений на виставку-презентацію в музеї Павла Тичини, що у місті Києві.
Основна тема зустрічі – вклад відомих українців у розвиток культури російської імперії.
Учасниками події були знані та шановані люди, а саме: доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики навчально-наукового інституту української філології і соціальних комунікацій – Людмила Іванівна Ромащенко, кандидат історичних наук – Олег Миколайович Байразовський, головний зберігач фондів Національного музею Тараса Шевченка – Юлія Анатоліївна Шаленко, шевченкознавиця та колишня співробітниця Національного музею Тараса Шевченка – Надія Григорівна Наумова, зберігач фондів Літературно-меморіального музею Тараса Шевченка – Олена Бражник, мистецтвознавиця із Києва – Наталія Василишина, Заслужений артист України – Юрій Федоров, а також присутнім був Кирило Борисович Ставровський – адміністратор Національної філармонії України міста Києва.
Ведучою події була наукова співробітниця му-зею Павла Ти-чини – Тамара Пилипівна Двор-ниченко.
Зустріч була присвячена пре-зентації дослід-ницьких видань відо-мої письменниці Тетяни Миколаївни Лебединської, яка є авторкою близько трьохсот опубліко-ваних наукових праць, пов’язаних з духовно-інтелектуальними темами багатьох народів світу.
На стінах залу були представлені світлини місць поховання відомих українців, які жили і працювали у Санкт-Петербурзі, що розміщені у новій книзі авторки.
Тетяна Миколаївна повідомила, що вже підготувала до друку книгу про нашого земляка, Академіка архітектури, автора 89 споруд у місті Санкт-Петербург – Миколу Павловича Гребінку.
Вони і донині є окрасою центральної частини міста, що є ще одним підтвердженням того, який великий вклад у розвиток російської куль-тури і науки зробили талановиті українці.
Тетяна Миколаївна по-дарувала присутнім по од-ному примірнику своєї книги “УКРАЇНСЬКИЙ НЕ-КРОПОЛЬ Санкт-Петер-бурга” із побажанням, щоб відвідувачі музеїв знали і пишалися нашими тала-новитими українцями, які змушені були жити і працювати в столиці російської імперії.
Анатолій Чернишенко.
Фото – учасників зустрічі.