Справжній культурний центр, самобутній музей культури та побуту Овсюків створений у приміщенні, в якому зараз розміщується Овсюківська сільська бібліотека. Вже на сходах видно, що тут панує творча атмосфера. Відвідувачів зустрічає композиція, прикрашена вишиванками та предметами вжитку.
У 2004 році Людмила Василівна Березко прийшла працювати у Овсюківську сільську бібліотеку і розпочала збирати старожитності. Протягом кількох років реалізується задум створити в Овсюках музей історії села, музей старожитностей. Спершу наповнили експонатами одну кімнату, потім поступово вже три кімнати облаштовані як старовинна козацька світлиця.
– Перші експонати – це вишиті сорочки моєї бабусі, – говорить завідуюча Овсюківською сільською бібліотекою Л.В.Березко, – Спершу з’явився задум відтворити інтер’єр старовинної української хати. У цьому велику допомогу надавали місцеві жителі, а найбільше мій покійний тато Плис Василь Іванович. Він виріс у такій хаті, тож добре пам’ятає як усе було раніше. Він виплів невеличкі ліски, для того аби прикрасити і оживити інтер’єр. Моя покійна мама, Плис Софія Іванівна віддала в музей вишиті сорочки та корсетки. Згодом багато мешканців нашого села почали віддавати предмети старовини аби вони були виставлені у нашій експозиції.
У кімнатах представлені старовинні предмети побуту, меблів, вишиті картини, сорочки, хустки. Все це вдалося зібрати завдяки небайдужим місцевим жителям, котрі замість того аби тримати усі ці старожитності вдома на горищах або в сараях, побажали віддати в місцевий музей для зберігання родинної історії села. Є тут просто рідкісні експонати, вже не кажучи про їх унікальність. Адже всі вони виконані жителями, майстрами та майстринями Овсюків вручну.
Представлені такі предмети меблів та нехитрі побутові прилади, котрі вже давно не використовуються в господарствах. Приміром, Мосійчук Марія передала вишиту хустку, котрій уже більше ста років. Також принесла старовинну маслобійну, за допомогою якої раніше в їхній родині робили домашнє масло. А ще картини, намальовані на склі – ось такими незвичними техніками колись володіли місцеві майстри! Багато виробів ручної роботи передала Валентина Білоус. Найстаріший вишитий рушник нашому музею подарувала Катерина Федосіївна Чернишова. Вироби і меблі передав до музею і Олексій Іванович Шандиба. Григорій Іванович Плис передав велике панно у наш музей, де зображені краєвиди Овсюків.
Окрім того, при бібліотеці працюють гуртки для дітвори та ляльковий театр, а також творча майстерня, в якій виготовляються костюми та декорації. Спеціально для цього у столярній майстерні господарства кілька років тому виготовили ширму. Дітвора принесли з дому іграшки, з яких потім виготовили героїв дитячих казок та вистав. Діти залюбки брали участь у цьому творчому процесі, причому їм було цікаво і грати ролі, і бути глядачами на цих виставах.
Отож, Овсюківську бібліотеку можна з упевненістю назвати центром культурного і мистецького життя старостату.
Староста Овсюківського старостату Сергій Миколайович Марченко усіляко підтримує такі хороші ініціативи, допомагає музею та бібліотеці.
— Шановні земляки, запрошуємо вас відвідати Овсюківський музей, який славиться в селі, бо там облаштовано так, як жили наші дідусі та бабусі, прабабусі, — звертається до жителів громади та гостей Гребінківщини староста Овсюківського старостинського округу Сергій Миколайович Марченко, – Там зібрана велика частина історичної спадщини України, ціла епоха! Завдяки зусиллям і старанням Березко Людмили Василівни, яка зібрала експозицію музей і створила справжню українську хату. Тому там можна провести чудові, колоритні фотосесії.
Такий досвід роботи має стати хорошим прикладом для наслідування. Збереження історії, любов до національних цінностей робить нас справжніми патріотами нашої рідної землі.