Руйнуємо стереотипи на курсах- тренінгах з української мови у Гребінківській громаді

У вівторок, 10 січня, у Гребінківській гімназії розпочалися триденні курси з вивчення української мови для внутрішньо переміщених осіб. Всі парти в класі були зайняті чоловіками та жінками, які говорять російською мовою, а мріють навчитися говорити українською. На початок трьохгодинних занять прийшли 25 переселенців, які зараз мешкають в Гребінці.

Мотиваційне заняття-знайомство “Добридень, ми з України” розпочав вчитель української мови та літератури В.О.Щербак. До занять приєдналися он-лайн випускники Гребінківської гімназії – Андрій, Марійка та Ілля. Студенти престижних вузів України привітали учасників курсів з початком вивчення української мови та побажали мирного неба над нашою державою та щирого прагнення спілкуватися рідною мовою та вдосконалювати свої вміння та навички.


Володимир Олександрович розповів присутнім про мету цих безкоштовних занять і з першої хвилини почав руйнувати стереотипи. Адже сам викладач української мови виріс у родині росіянки та білоруса, а вважає себе справжнім українцем. Пояснив, що опанувати мову за три дні неможливо, але розпочати цей шлях, дати мотивацію для вивчення необхідно. Володимир Олександрович запропонував присутнім розглянути мовну ситуацію з яблуком, яке хочеться зірвати за парканом.


Учасники тренінгу малювали перешкоди, які їм потрібно здолати на своєму шляху. І частіше це був – страх, упередження, стереотипи. Як зібганий папірець з малюнком, вчитель спонукав зруйнувати в собі упередження у вивченні української мови. Найперший стереотип, що українська мова – штучний діалект російської мови, який з’явився в ХІХ столітті, був зруйнований Володимиром Олександровичем за перші 10 хвилин розмови. На заняттях використовувалася наочність, демонстраційний проектор, інтерактивна дошка. Учасники курсів не лише з цікавістю спостерігали за тим, що відбувається в класі, а й брали активну участь, задавали питання, намагалися правильно говорити українською мовою.


Володимир Олександрович розповів про синонімічне багатство української мови, наводив приклади правильного використання синонімів.


Також перед присутніми виступила Наталія Іванівна Мусієнко – вчитель Слободо-Петрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вона проаналізувала найпоширеніші лексичні помилки у мовленні і навчила учасників тренінгу їх уникати. На занятті, яке проводила Т.І.Клименко, вчитель Опорного закладу Гребінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, вчилися уникати найпоширеніших граматичних помилок.


Перший день занять пройшов цікаво й плідно. Внутрішньо переміщені особи мають час і бажання для вивчення української мови, а вчителі Гребінківської громади готові їм прийти на допомогу.