“Цікаво. Пізнавально. Креативно” – саме так можна коротко охарактеризувати уроки зарубіжної літератури, які проводить учитель Почаївської гімназії Тетяна Василівна Осташко.
Сучасний учитель – організатор процесу пізнання учнів. Світ динамічно змінюється, тому учителеві-словеснику потрібно раціонально застосовувати нові медіа-освітні компетентності на уроках зарубіжної літератури. Учитель повинен розуміти те, як можна актуалізувати увагу здобувачів освіти за допомогою різноманітних ресурсів, як заохочувати пізнавати нове.
Адже в нинішніх реаліях учитель – той, хто навчається упродовж усього свого професійного життя. Тільки сучасний, мобільний, яскравий педагог зможе бути цікавий учням. Тетяна Василівна завжди прагнула сама дізнатися щось нове і цікаве, і завжди намагалася зацікавити своїх учнів до самоосвіти. І як виявилося, цей навик став дуже необхідним і помічним. За останні роки ми вимушені були прилаштовуватися до дистанційного навчання та роботи он лайн. І кожному педагогу довелося вчитися успішно працювати в умовах дистанційного навчання, мотивувати учнів до читання художніх творів, продуктивно використовувати всі можливості, використовувати інтерактивні методи.
У кабінеті зарубіжної літератури є телевізор, на який виводиться зображення із ноутбука. В школі є доступ до Інтернету. Тож під час кожного уроку Тетяна Василівна намагається підготувати якісь цікавинки, пов’язані із вивченням чергової теми уроку. Учні дуже люблять подивитися уривки з фільмів чи мультфільмів – екранізацію творів зарубіжних письменників.
Тетяна Василівна Осташко має величезний досвід і застосовує різноманітні прийоми роботи з дітьми. Предмет зарубіжної літератури допомагає учням розвивати вміння висловлювати думки, почуття, враження. І основне завдання учителя – не просто познайомити учнів із творами талановитих, видатних авторів, а привити дітям любов до читання та пізнання світу через літературу.
Тетяна Василівна, окрім того, що вона учитель зарубіжної літератури і працює у Почаївській школі з 1989 року, ще й класний керівник 5 – го класу. Вона багато спілкується з дітьми на різні теми, проводить виховні години.
Важко не помітити в аудиторії нову класну дошку. І виявляється цікава історія її появи в цьому кабінеті. Кілька років тому, а саме в січні 2022 року Тетяна Василівна вирішила взяти участь у конкурсі, який проводило підприємство – виробник шкільних дошок. Подали заявку на участь і виграли безкоштовно нову дошку у кабінет. Та ще й не просту, а під номером 1 від виробника. Підприємство дотримало слова і відправило дошку в Почаївську гімназію. Згодом ще двоє педагогів школи взяли участь у подібних конкурсах і так з’явилися ще нові дошки у класах гімназії. Здавалося б – дрібниці, але у оновлених аудиторіях, де є сучасне обладнання та меблі приємно працювати і навчатися. Тим більше, що після маже трьох років дистанційного навчання через епідемію та війну, школярі намагаються повернутися до звичного режиму роботи.
І такі досвідчені педагоги, як Т. В. Осташко, завжди підтримають і допоможуть.