Для дітей настала найкраща пора – канікули. Це й час відпусток для вчителів. А от будівлі шкіл в цей час можуть удосконалюватися та ремонтуватися. Тим більше, що в умовах воєнного стану школа чи дитячий садок не можуть очно навчати дітей, не маючи обладнаного укриття. А оскільки чимало закладів освіти проєктувалися і будувалися взагалі без сховищ, то, навіть, після другого року повномасштабного вторгнення росії не всі школи мають обладнані укриття.
Частина шкіл та дитсадків провела поточні чи капітальні ремонти в укриттях, які не використовувалися через необладнану вентиляцію, каналізацію, проблеми з освітленням, опаленням тощо.Та головна проблема – на всі ці потреби громадам бракує коштів. Фінансувати будівництво та ремонти укриттів почали і з державного бюджету. 28 квітня Кабмін затвердив постанову про порядок та умови субвенції з державного бюджету місцевим.
Полтавська область отримала 54 мільйони 996 тисяч гривень. Школи Полтавської області подавали проєкти будівництва чи ремонтів захисних споруд. Гребінківська громада теж брала участь у конкурсі. Заявки подавали Гребінківська гімназія та Опорний заклад Гребінківська ЗОШ №4. З нашої області було подано 55 проєктних заявок. Для того, аби відібрати проєкти будівництва чи ремонтів захисних споруд, створили робочу групу.
До переліку об’єктів, що будуть фінансуватися за рахунок субвенції, включені дев’ять проєктних заявок, які були відібрані з урахуванням наявності документів на об’єкт нерухомості, оформлення права постійного користування земельними ділянками, облікової картки захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття та паспорту захисної споруди. І серед них – Гребінківська громада.
Бомбосховище розміром 240 кв. метрів почали ремонтувати у Гребінківській гімназії. До нашого міста приїхали підрядники з обласного центру. Майстер будівельної бригади Григорій Григорович Булах розповідає , що за проектом укриття матиме ліфт для людей з обмеженими можливостями. Східці в укриття теж будуть розширені. Передбачено будівництво трьох санвузлів: чоловічого, жіночого та для людей з обмеженими можливостями. Будівельники перепланували підвальне приміщення школи, заклали піноблоками дверні отвори, демонтували перегородки. Будівельники Ігор Гринь та Руслан Матюха штукатурять стіни. Андрій Євгенійович Клименко працює з піноблоками. Будівельники вже пошпаклювали стелю та стіни, підлогу вирівняють та зальють бетоном. В укритті буде багато кімнат, які будуть облаштовані згідно з вимогами ДСНС.
Сподіваємося, що цей початок навчального року розпочнеться у гамірних коридорах школи, а сучасне укриття убеспечить учасників освітнього процесу.