“Не тільки мріяти, а й діяти” – це доводить своїм прикладом гребінківка Тетяна Жила

Ніколи не пізно зайнятися саморозвитком та вдосконаленням своїх знань та вмінь, потрібно здійснювати мрії! Це доводить своїм прикладом гребінківка Тетяна Жила. Нещодавно вона відкрила для себе Еразмус+ – програму міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту.

На зображенні може бути: 4 людини та текст

Оскільки Тетяна Костянтинівна працює асистентом вчителя в інклюзивному класі, її цікавили тренінги з теми інклюзії та хотілося дізнатися про неформальну освіту в цій галузі. Восени минулого року вона подала заявку на участь в одному з проектів в Нідерландах, заповнивши анкету та написавши мотиваційний лист. Потім було онлайн-інтерв’ю і радісна звістка про те, що її відібрано до участі.

На зображенні може бути: 1 особа
Спілкування між учасниками проекту з різних країн відбувається іноземною мовою, здебільшого англійською. І подорожі Європою вдосконалюють ці знання. Тому достатній рівень знань іноземної мови дав можливість брати участь у проектах за кордоном, щоб отримати нові знання, поділитися досвідом, дізнатися більше про проекти Еразмус+. Серед програм організації – молодіжні обміни, тренінгові курси, навчання, волонтерські проекти в різних країнах Європи (у кожній програмі свої вимоги до учасників). Всі ці заходи відбуваються для молоді та молодіжних працівників і торкаються тем екології та сталого розвитку, інклюзії, прав людини, здорового способу життя, гендерної рівності, різноманітності, толерантності тощо.
До речі, Тетянині сини Артем і Роман теж були учасниками проектів від Еразмус+ і вже надихнули своїх ровесників доєднатися до цієї програми та стати молоддю, що змінює світ навколо.
Тетяна розробила свій маршрут до Нідерландів: самостійно потрібно було дістатися до містечка, в якому відбувався тренінг. Ось її перші враження:
“В цю чудову країну я їхала вперше. Дорога була нелегкою: автобус, літак, потяг. Вражень від Амстердаму не зіпсував, навіть, дощ, який, як виявилось, в цю пору року тут падає майже щодня. Амстердам постав переді мною поважним та величним, з неповторною архітектурою, унікальними музеями, традиційними смаколиками, каналами, будиночками на воді… По місту проходить понад 165 каналів – це, навіть, більше, ніж у Венеції. Під час прогулянки каналами Амстердаму вдалося побачити багато цікавих краєвидів”.
Організатори заходів, які проводяться на платформі Еразмус+, заохочують самостійно діставатися до місця призначення, щоб учасники здобували досвід подорожуючого. З аеропортів чи вокзалів рідко організовуються трансфери, тому, зазвичай, кожен обирає сам, як доїхати до місця зустрічі. Кошти за квитки повертаються (в межах встановлених лімітів і у встановлені терміни). Проживання, харчування та навчання під час таких курсів надається організаторами.
У Нідерландах Тетяна провела тиждень. Разом з ще двома українками Софією та Веронікою Тетяна Жила представляла ГО “Юніт” на дуже цікавому та змістовному тренінговому курсі Erasmus+ “Involvement and impact: the next level”, який зібрав 44 учасники з 13 країн.
“Участь у такому проекті – це не просто розвага, як може здатися на перший погляд. Більше роботи, яка поєднувалася з невеликим відпочинком.
Були використані цікаві техніки тімбілдінгу, а також різноманітні заходи, в тому числі на свіжому повітрі, доступні для людей з обмеженими можливостями. Ми багато спілкувалися, працювали в парах і великих групах і, нарешті, виконали одну з цілей цього етапу – створили програми для двох майбутніх молодіжних обмінів.

Возможно, это изображение 5 человек и горнолыжный склон
Дуже атмосферними були культурні вечори, під час яких ми знайомилися з культурами та вчилися танцювати танці різних народів, а також куштували національні страви. Колектив з України, у свою чергу, презентував новорічно-різдвяні традиції з колядками та символікою, а також пригостив смаколиками нових друзів. Це було незабутньо.

На зображенні може бути: 12 людей
Даний проект дав усім нам натхнення та можливість розвиватися та ставати кращими!”, – розповідає Тетяна.
І цього року вона продовжила брати участь у міжнародних проектах.
Серед них – “Digitalizing outdoors activities”. 28 учасників з Польщі, України, Чехії, Йорданії, Вірменії, Іспанії, Албанії, Італії зібралися в Закопане, що у Польщі, щоб отримати нові знання, поділитися досвідом, дізнатися більше про інші культури. Україну представляли 4 учасниці, які пройшли відбір від БО “Взаємопоміч”. Учасники тренінгу ознайомилися з різними видами активного відпочинку, навчилися використовувати цифрові технології в цих заходах, щоб зробити їх ще цікавішими. Сьогодні молоді люди залежні від смартфонів та інших цифрових технологій. Це негативно позначається не тільки на їхньому здоров’я, але і на соціальних відносинах, оскільки, вони набагато менше спілкуються один з одним, віддаючи перевагу віртуальним іграм і друзям.

Возможно, это изображение 4 человека и текст
“Крім отримання цікавого досвіду молодіжної роботи, ми також відвідали неймовірно красивий Татранський національний парк та знамените озеро Морське Око (воно було ще замерзлим, тому ми могли ходити по його крижаній та засніженій поверхні), а також побували на найбільшому у Польщі лижному трампліні Wielka Krokiew – комплекс, де тренуються майбутні олімпійські чемпіони у школі відомого стрибуна з трампліна Лукаша Рутковського.
Також усім запам’яталися міжкультурні вечори, особливо, від польської команди, де учасники поринули в справжню культуру жителів Гуральщини, мали змогу потанцювати, поспівати, взяти участь у цікавих конкурсах та отримати призи”, – розповідає Тетяна.
Також Тетяна Жила отримала цікавий досвід участі в молодіжному обміні “Inclusion starts with accessibility” в якості тімлідера (саме до цього заходу розроблялася програма учасниками тренінгу в Нідерландах). Проект проходив у Констанці, морському місті у Румунії. Команду української ГО “Юніт” представляли 7 учасниць. Тетяна говорить: “Я цікавлюся темою інклюзії і моя робота пов’язана з нею, тому було особливо цікаво дізнаватись щось нове чи досі незнайоме для мене у цій сфері, особливо, у розрізі неформальної освіти. Вкотре переконалась, що люди з особливими потребами випромінюють добро і світло, і що у них можна вчитись і вчитись найкращим людським якостям.

На зображенні може бути: 8 людей та стіл
Серед активностей, які найбільше запам’ятались на даному проекті, були створення відеосюжетів про доступність в населеному пункті, де учасники перебували, а також вправа “eggcercise”, в якій кожна команда отримала сире яйце та мінімальний набір деяких засобів (папір, повітряні кульки тощо), за допомогою яких необхідно було створити умови, за яких яйце при падінні з висоти мало залишитись цілим. Ці вправи привернули увагу учасників проекту до того, наскільки важливо (і це не складно) дбати про інших, і що органам місцевих влад не слід забувати про людей з обмеженими можливостями, які повинні жити повноцінним життям та мати можливість відвідувати громадські місця без перешкод”.
Інші учасники цікавилися в українців ситуацією в нашій країні, розпитували про війну. Висловлювали співчуття і сподівання на скорішу перемогу.
На всіх цих проектах організатори та учасники зуміли створити теплу дружню атмосферу, багато з них продовжують спілкуватись і зараз.
А наша гребінківка зробила для себе такий висновок: “Участь у проєктах Erazmus+ розширює горизонти, дозволяє вийти за межі власного комфорту та допомагає людині розкрити свої приховані якості і зрозуміти, над чим ще необхідно працювати, щоб стати досконалішим.
Треба мріяти, але разом з цим не гаяти часу і займатись саморозвитком, вчити англійську мову, а також бути впевненим у собі.
Я вірю, що після нашої Перемоги у нас буде більше змоги подорожувати, як за кордон, так і нашою країною, в якій є незліченна кількість краєвидів і унікальних пам’яток, які варто побачити!”.