Гребінківська міська лікарня стала загальною

За новим етапом медреформи лікарні у Полтавській області поділили на загальні, кластерні та надкластерні. Вони різняться кількістю послуг, які надають пацієнтам. Так, Гребінківська лікарня стала загальною й надає базову медичну допомогу. У Лубенському районі лише дві загальні лікарні – Пирятинська та Гребінківська.
Щоб дізнатися, що зміниться для пацієнтів нашої громади після того, як в області сформують спроможну мережу лікарень, ми поспілкувалися з директором КНП “Гребінківська міська лікарня” В. І. Кривошеєю.
Віктор Іванович повідомив, що Гребінківська міська лікарня отримала статус загальної за станом матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу та кількістю пролікованих хворих. Лікарня обслуговує населення нашої громади та надає базові медичні послуги за одинадцятьма напрямками. Це – хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах; стоматологічна допомога дорослим та дітям; ведення вагітності в амбулаторних умовах; езофагогастродуоденоскопія; колоноскопія; діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ (та підозрою на ВІЛ); стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям; медичний огляд осіб, який організовується ТЦК та СП.


Деякі медичні послуги проводяться безкоштовно, інші – на платній основі. Наприклад, у лікарні є сучасний фіброгастроскоп для діагностичного обстеження стравоходу та шлунку пацієнта. Така діагностика безкоштовна. Безкоштовно проводиться і колоноскопія – обстеження прямої кишки.Віктор Іванович каже, згідно з медреформою наша лікарня може надавати базові терапевтичні, хірургічні, травматологічні послуги, а також послуги анестезіолога, гінеколога, невропатолога, психіатра, лора, окуліста, стоматолога. Причому, прийти на прийом до гінеколога, психіатра та стоматолога можна без направлення сімейного лікаря. Також без направлення проводять обстеження на ВІЛ /СНІД. Діагностику, лікування та супровід осіб з ВІЛ у лікарні ведеться безкоштовно. В реєстратурі ведуть попередній запис до всіх лікарів, можна записатися в день прийому.

Також Віктор Іванович розповідає, що з наданням статусу загальної лікарні збільшилися вимоги до лікувального закладу. Загальна лікарня повинна мати сучасне приймальне відділення. Потрібно здійснити реконструкцію, щоб у відділенні був хірургічний кабінет, рентген, УЗІ, ЕКГ та лабораторія. У прий-мальному відділенні з перших годин лікарі повинні визначити стан хворого, провести первинну діагностику. Міська лікарня вже підготувала проектну документацію. Рекон-струкція приймального відділення буде фінансуватися міським бюджетом(61%) та обласним(39%). Віктор Іванович говорить: “Останні роки міська рада суттєво збільшила фінансування Гребінківської міської лікарні. З міського бюджету були профінансовані закупівлі обладнання довгострокового користування, медикаментів, продуктів харчування”. Також з бюджету громади були виділені 200 тисяч гривень на придбання медикаментів для лікування хворих військових ЗСУ. Директор установи дуже вдячний за таку співпрацю та допомогу міської ради. Війна змінила життя в Україні. Лікувальні установи повинні мати укриття. У нашій лікарні облаштували ПРУ на 120 місць. Радіаційне укриття обладнане генераторами на випадок відключення світла, забезпечене питною водою, продуктами харчування, достатньою кількістю медикаментів та інших товарів медичного призначення. Перевірка Департаменту Охорони здоров’я відмітила якісну роботу КНП “Гребінківська міська лікарня”. Колектив нагородили Почесною грамотою Полтавської обласної адміністрації.Віктор Іванович налагодив тісний зв’язок з медичними вузами. Молодих лікарів запрошують працювати у Гребінківську міську лікарню. Цього року молодими спеціалістами заповнили вакансії акушерів – гінекологів та лора. В колектив медиків влилися лікарі Анатолій Володимирович Пасюк, Світлана Володимирівна Лавринець та Інна Валеріївна Васильєва.


Зараз у приміщенні лікарні продовжуються ремонтні роботи. Адміністрація закладу вдячна Гребінківській філії Полтавського обласного Центру зайнятості за допомогу. Центр зайнятості підібрав безробітних, які перебувають на обілку, на виконання громадських робіт з благоустрою території медичного закладу. Ці роботи на 80% фінансуються з бюджету Гребінківської міської ради, а 20% – з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страху-вання на випадок безробіття.

Двох безробітних було працевлаштовано. Сумлінно працює у терапевтичному відділенні господарча група: Наталія Іванівна Чекаленко, Станіслав Миколайович Захарченко та Сергій Вікторович Бойко. Допомагає штукатурити стіни Віталій Ажинов, що перебуває на обліку у Центрі зайнятості.

Відремонтовані палати для хворих та медичні кабінети, коридор та зона відпочинку.
У лікарні створюють комфортні умови для перебування та лікування хворих.