Дослідження заплавних лук річки Гнила Оржиця в межах міста Гребінка

Виховання поваги до довкілля, дикої природи, рослин і тварин нашої планети, серед молоді є одним із завдань діяльності ГО «ЗАХИСТ МАЛИХ РІЧОК УКРАЇНИ»


Нещодавно провели польові дослідження заплавних лук річки Гнила Оржиця в межах міста Гребінка(Полтавска область) Гребінківська міська територіальна громада .
Довжина річки Гнила Оржиця близько 98 км (у межах Київської області — 38 км, Полтавської — 60 км). Долина коритоподібна, широка і неглибока. На більшості протяжності русла Гнила Оржиця спрямлена та осушена (В ХХ столітті.). Воду використовують для водопостачання та зрошення .
Учениця 10 класу Гребінківської гімназії – Анастасія з вчителем біології, хімії та екології Гребінківська Гімназія – Шевченко Світланою Олексіївною зацікавились діяльністю нашої організації та запропонували дослідили заплавні луки річки Гнила Оржиця.


Світлана Олексіївна, Анастасія та керівник ГО «ЗАХИСТ МАЛИХ РІЧОК УКРАЇНИ» Олександр Розанов провели дослідження заплавних лук річки в розмірі 4 гектарів та виявили значну кількість рідкісних представників флори та фауни, які охороняються Бернською конвенцією та Червоною книгою України.
Анастасія та Світлана Олексіївна за допомогою мобільних додатків iNaturalist та BirdNET, змогли ідентифікувати значну кількість видів рослин та тварин
Сучасні технології, без проблем дають можливість стати громадським науковцем, який без особливих знань може досліджувати довкілля та прикладати зусилля для його збереження
Пані Світлана та Анастасія будуть продовжувати дослідження цієї ділянки, готуватимуть науково-дослідну роботу до Мала академія наук України та спробують створити землі природно-заповідного фонду на цих територіях.


— А тим часом наша організація готує першу частину експедиції до річки Чумгак (Черкаська область) на період з 19 до 25 червня, куди крім провідних науковців України є запрошені Анастасія з пані Світланою. – розповідає Олександр Розанов, — Експедиція відбудеться з метою отримання необхідних даних для підготування проекту ревіталізації(екологічного відновлення) річки Чумгак.