Наші на ярмарку, або як ярмаркували у Львові

Цьогоріч, задля збереження традиції ярмаркування, яка сягає давніх давен і поєднує в собі історію, традиції, культуру, підтримку малого та середнього бізнесу, організаторами було прийняте рішення щодо проведення Презентації Національного Сорочинського ярмарку у центрі міста Львів, а саме – в Палаці мистецтв та на його території.

Таке рішення спричинене тим, що традиційна територія проведення наймасштабнішого ярмарку України, який завжди відбувався у селі Великі Сорочинці, не має укриття на випадок Повітряної тривоги.

Це уперше, за всю історію свого існування, коли дійства Національного Сорочинського ярмарку відбувалися не просто за межами рідного села, а й настільки далеко від Полтавщини. Саме це місце проведення було обрано організаторами не випадково, і з іншого боку, це теж чудово, адже презентація Національного Сорочинського ярмарку відбувалася у культурному центрі України, де поєднуються давні традиції нашого народу.

До Львова з’їхалися не лише майстри різних видів мистецтва та народної творчості України, а й поціновувачі їх талантів з-за кордону. Отже, цей захід сприяє популяризації народних звичаїв і культури Полтавщини, що стає особливою візитівкою усієї України, розповсюджуючи наші культурні та мистецькі здобутки на терени цілої Європи.

Презентація Національного Сорочинського ярмароку у Львові тривала чотири дні. Її закриття відбулося 27 серпня, у неділю.

Захід відбувався за підтримки Львівської та Полтавської ОВА та був присвячений Дню Незалежності України.

Впродовж усіх 4-х днів, доки відбувалася Презентація Національного Сорочинського ярмарку, тривав збір коштів для 103-ї бригади територіальної оборони ЗСУ.

Загалом, цьогоріч на Національному Сорочинському ярмарку, було представлено вироби більш ніж 100 українських підприємців, зокрема і ручні вироби майстрів та продовольча продукція з Полтавщини, що були розміщені за 4-ма локаціями.

Серед них були і  виробники смачної та натуральної сирної продукції за грузинською технологією “ТМ KARTVELI” та приправ до страв марки “Food for you”, що також представляли Полтавську область.

Виступали колективи народної творчості з усіх регіонів України, які брали участь у заході в рамках Всеукраїнського фестивалю народної творчості “Ярмаринка”, що є невід’ємною частиною Сорочинського ярмарку.

Серед усього різноманіття співочих, танцювальних і музичних талантів, було великою радістю не раз за ці дні насолоджуватися голосом нашої талановитої співачки з Полтавщини, наймолодшої учениці легендарної Раїси Кириченко, володаркою гран-прі багатьох всеукраїнських фестивалів і конкурсів, лауреаткою літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка, переможницею першого Всеукраїнського конкурсу виконавців імені Раїси Кириченко і лауреаткою мистецької премії імені Раїси Кириченко – Наталії Шинкаренко.

Радісно було чути спів молодих учасниць Новооржицького гурту «Коралі», яким керує збирачка автентичного українського фольклору – Дар‘я Андрусенко.

Загалом її колектив має більше 20 учасників різного віку, а керує вона ним вже майже 15 років.

Майстри народних промислів України представили свої унікальні вироби ручної роботи, серед них було багато вишуканих виробів з дерева, вовни, шкіри, металу та скла, гончарні вироби, праці ручної та машинної вишивки, бісероплетіння, живопису та багато іншого. Свої роботи представила молода, але вже досвідчена майстриня з вишивки бісером, переважно жіночого одягу – Наталієя Маренич із с. Солонці Миргородського району нашої Полтавщини.

Подорожуйте Україною за найменшої нагоди, бачте її найпрекрасніші сторони та втілюйте лише найкраще на рідній Гребінчиній землі, де мали щастя народитися!