Історія класу бандури

В українській музичній культурі особливе місце займає струнний інструмент, який по праву вважається національним – це бандура. Вона є символом волелюбності українського народу. Її звучання – це відлуння душі нашої нації. Клас бандури – важливий осередок по збереженню та популяризації народного мистецтва у Гребінківській дитячій музичній школі. Клас бандури був відкритий 1969 року.

Викладачем, яка зустріла перших учнів, була Колісніченко Тамара Іванівна. З 1970 по 1975 рік на зміну їй прийшла Луценко Раїса Миколаївна. З 1975 по 1991 роки викладачем класу бандури стає Грушко (Хазова) Галина Петрівна. Завдяки її плідній праці, з’являються творчі колективи: тріо, ансамбль бандуристів та скрипалів. Саме в цей час були придбані інструменти для класу, до речі, ними і зараз користуються учні.
Однією з перших випускниць Галини Петрівни була Сахно (Пунько) Лариса Олексіївна. В 1978 році вона працювала у філії школи ДМШ в с. Тарасівка. З 1981 по 1984 роки Лариса Олексіївна навчалась в Полтавському музичному училищі ім. М.Лисенка, після закінчення повернулася до школи на посаду викладача.

З 2010 році клас бандури поповнився новим викладачем Шорох Людмилою Валентинівною (випускниця Грушко Г.П.).
А в 2024 році прийшла працювати викладачем бандури випускниця Шорох Л.В., а нині студентка Харківської державної академії культури Ясько Галина Анатоліївна.
Викладачі класу знайомлять учнів з основами гри на цьому унікальному інструменті, вивчають традиційний та сучасний репертуар, опановують технічні навички. Заняття проходять як у формі індивідуальних уроків, так і в ансамблевій формі, що дозволяє розвивати почуття ритму, гармонії та колективного музикування.
Педагоги – досвідченні викладачі, які допомагають кожному учневі розкрити свій творчий потенціал та знайти власний стиль вико-нання. Завдяки їхній плідній праці, школа випустила цілу низку музикантів професій-ного рівня. Колектив школи завжди радіє успіхам відо-мої бандуристки, Народної артистки України, учасниці тріо бандуристок “Купава” Юлії Меліхової (Курочки), Сергія Кутєпова, Валерії Коваленко, Галини Ясько і Валерія Курочки.

Гордістю класу бандури є випускники та учні: Жанна Дяченко, Жасмін Левченко, Дмитро Троцький, Маргарита Данько, Анна та Тетяна Кацалап, які активно брали участь у концертах, конкурсах та фестивалях, демонструючи високий рівень виконавської майстерності. Вони неодноразово посідали призові місця в обласних та всеукраїнських конкурсах.

Викладачі та вихованці класу бандури дякують за підтримку директорці Гребінківської дитячої школи мистецтв Наталії Гринь. Завдяки тому, що Наталія Олексіївна, як відповідальний керівник, завжди все тримає під контролем, знає усі потреби та завжди шукає, як вирішити нагальні питання. Під її керівництвом школа виходить на інший, значно вищий професійний рівень, тим самим мотивуючи увесь колектив на нові творчі досягнення. Колектив вдячний і міській раді за постійну підтримку талановитої молоді громади.
Нині в період духовного відродження України та виборювання незалежності є цілком закономірне зростання інтересу до історії бандурного мистецтва, як національного символу.