Гостро стоїть проблема зайнятості дітей у складний для країни і кожної української родини час. Першовересень розпочав шкільне життя учнів у нових воєнних умовах. З радістю діти повернулися і до позашкільного навчання в Дитячій школі мистецтв.
Влітку проходили у нашій громаді благодійні концерти “З вірою у Перемогу”. Ярмарки та концерти відбулися майже в усіх старостатах Гребінківської громади. А ось у місті таких заходів зі збором коштів для Збройних Сил України було вже багато. У серпні такий захід проводила Гребінківська дитяча школа мистецтв. Це був не лише концерт, а виставки творчих робіт та майстер-класи для дітей. Гребінківців вразили талановиті роботи вихованців класу “Образотворче мистецтво” – переможців Всеукраїнських, обласних та міжнародних конкурсів. Дитячі малюнки прославляли мирне життя українців, засуджували війну та героїчно зображували наших захисників. У більшості робіт домінували жовто-блакитні кольори. Кольори українського стягу…
Чимало дітей зібралося на майстер-клас до викладача класу “Образотворче мистецтво” Олени Василівни Продан (на фото). Дітям було цікаво створювати малюнки разом з наставником, поєднувати кольори та класти свій мазок пензлем. Юні так захопилися роботою, що й час зупинився. Малювати – то Божий Дар.
…Цей хист до малювання Олена Василівна успадкувала від свого дідуся Івана Григоровича Падалки. Іван Григорович був знаним художником в сусідній Оржиці. Його пейзажі та натюрморти, виконані масляними фарбами, й досі зберігаються рідними, як сімейна реліквія. А маленьку онуку Оленку дідусь навчив малювати лебедів та троянди. Олена Василівна і досі пам’ятає, з яким захватом малювала тих гордих птахів під дідусевим керівництвом. Тоді всі рідні зрозуміли, що дівчинка має хист до малювання.
Оленка здобувала освіту у Гребінківській ЗОШ №2, а паралельно навчалася у класі “Образотворчого мистецтва” при музичній школі у викладачів Л.П.Бусло та О.В.Макогона. Здобувши середню освіту, продовжила навчатися мистецтву у Миргородському державному керамічному технікумі ім. М.В.Гоголя. Олена Василівна має спеціальність художника-кераміста та викладача, вміє працювати з глиною. Та на цьому вона не зупинилася. Жінка закінчила Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім..Сальвадора Далі. У вузі О.В.Продан вивчала текстильний дизайн та довгий час працювала дизайнером-конструктором домашнього текстилю у столиці.
Три роки тому Олена Василівна повернулася у рідне місто і почала викладати образотворче мистецтво дітям. Зараз у викладача 4 класи різних вікових груп. Вчитися малюванню діти приходять до школи мистецтв з 8 років і навчаються 4 роки. Нова програма позашкільної освіти пропонує 6-річний курс навчання. Вихованці класу “Образотворчого мистецтва” більше полюбляють виконувати творчі роботи, ніж академічні та класичні. Тому вони – багаторазові переможці Всеукраїнських, міжнародних та обласних творчих конкурсів.
Більшість вихованців класу “Образотворчого мистецтва” О.В.Продан брали участь у виставках на теми “Об’єднаймося, брати” та “Герой нашого часу”. Роботи юних художників демонструють майстерність, відчуття кольору та світла, патріотичні почуття. Багато з них малюють не лише для виставки, а просто для душі…
Так робить і Олена Василівна… Більшість вільного часу приділяє спілкуванню з сином Богданом, який вже став третьокласником. А ось коли весело на душі чи сумно, вона малює… І частіше за все в своїх роботах використовує жовту та бірюзову акварель та гуаш. Адже жовтий та блакитний – її улюблені кольори.