«Разом проти насильства!»

3 грудня у міській бібліотеці відбулося засідання круглого столу в рамках проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проходить з 25 листопада по 10 грудня 2024 року на тему «Разом проти насильства!» та підготовлено інсталяцію «Чуйність перемагає насильство!»

 

На засідання круглого столу запрошені усі, хто у нашій громаді працює задля реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, жорстокому поводженню з дітьми. Також у засіданні круглого столу взяла участь секретар міської ради Людмила Цапенко. Людмила Василівна зокрема зауважила, що окрім законодавчих засад, зусиль відповідних служб, громадських організацій побороти домашнє насильство зможемо, коли у нашому суспільстві зміниться ставлення до цього негативного явища.
«Мета заходу – привернути увагу жителів громади до проблем подолання насильства в сім’ї,жорстокого поводження з дітьми, підвищити рівень обізнаності про проблему насильства та протидіяти домашньому насильству, булінгу, іншим формам жорстокого поводження – сказала у своєму вступному слові начальник служби у справах дітей Гребінківської міської ради Валентина Жолобецька. — За статистикою, мільйони людей щороку стають жертвами різних форм насильства. Наше завдання збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у нашій громаді. Насильство не обирає віку, статі чи статусу, але воно руйнує життя, довіру і гідність. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, безпека проголошені Конституцією України найвищою соціальною цінністю – це ми маємо завжди пам’ятати! Найважливішу роль у попередженні насильства відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота».

Також Валентина Миколаївна розповіла про виявлені випадки насильства щодо дітей в сім’ях, де вчинено домашнє насильство та наголосила, що жорстоке поводження з дитиною – будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною.
Учасники засідання говорили про різні форми насильства, про забезпечення прав людини , про можливості порятунку та запобігання дискримінації, подивилися тематичні відеоролики.
Про стереотипи, які і досі існують у суспільстів, пропонуємо переглянути відеосюжети «Гендерно зумовлене насильство» за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=3uyXoYnqHys
Переходимо до перегляду відеосюжету «Домашнє насильство: відповіді на поширені запитання» за покликанням https://www.youtube.com/watch?v=NQ8_SLeOVw4&t=17s

Що з людиною відбувається під час систематичного вчинення над нею насильства розповіла та показала на прикладі хімічного експерименту, додаючи у чисту воду різні елементи – сіль, цукор, бруд, гострий перець, Валентина Даценко, директор Гребінківського міського центру соціальних служб. Валентина Василівна провела тренінг, як наглядний приклад, для глибшого розуміння наслідків насильства. Тим самими проводячи аналогію із людською душею, демонструючи що з нею відбувається, коли її постійно ображають.
Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, – карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або пробаційним наглядом на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до двох років.

Тому ефективним вирішенням питання запобігання насильства має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних суб’єктів і нульова толерантність до усіх проявів будь-якого насильства. Варто лише зробити крок назустріч людині, яка страждає від насильства, не бути байдужими, адже чуйність перемагає насильство!
На закінчення заходу, учасники круглого столу перейшли у хол Міського будинку культури, де розміщувалася інсталяція «Чуйність перемагає насильство!». Тим самим засвідчуючи свою готовність допомогти у подоланні будь яких проявів насильства.