Суспільне мовлення розширює свою мережу у громадах

Академія суспільного мовлення впродовж листопада-грудня 2023 року проводила навчання для учасників проєкту “Гіперлокальна кореспондентська мережа”, завдяки якому учасники, які були відібрані командою Суспільного, мали змогу спробувати себе в якості незалежного журналіста.
Для довідки: Суспільне Мовлення – незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка.
В ході навчання тренерами Академії суспільного мовлення були прочитані лекції у форматі відео конференцій.


Учасники проєкту під час навчальних конференцій довідалися:
– про стандарти журналістики пошук тем, контент-планування та принципи конвергентної журналістики – спікеркою була Ангеліна Карякіна, медіаменеджерка та журналістка, радниця голови правління Суспільного Мовлення;
– що таке сторітелінг і як він працює, як розробити тему й підготуватися до знімань – спікером був Лук’ян Галкін, український кінознавець та кінокритик, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура, головний редактор та співзасновник онлайн-видання Moviegram, лектор освітніх заходів з питань кіно;
– чому важливо проводити фактчекінг, як протидіяти дезінформації й розвивати критичне мислення – спікеркою була Євгенія Моторевська, українська журналістка й відеопродюсерка документальних проєктів, керівниця відділу журналістських розслідувань The Kyiv Independent;
– про основи знімання та монтажу в умовах війни – спікеркою виступила Анна Цигима, режисерка документальних проєктів і фільмів Лабораторії Журналістики суспільного інтересу.
З великої кількості бажаючих до участі в проєкті було допущено 15 учасників.Серед них і жителя нашої громади, працівника Гребінківського міського краєзнавчого музею, Анатолія Чернишенка, який пройшов співбесіду.
Навчання поєднувалось із домашніми завданнями, які потрібно було виконувати в дуже короткі терміни. Тренери надавали консультації, а потім проводили детальний аналіз виконаних практичних завдань. Кожен учасник повинен був підготувати фоторепортаж, статтю та новинний відео сюжет про події, які нещодавно відбулися у громаді, а також записати пряме включення з місця події.
Участь в проєкті та виконання таких непростих завдань дали Анатолію корисні знання і практичні навички, а також надихнули більш професійно і якісно висвітлювати події, які відбуваються в нашій громаді.
Висловлюємо велику вдячність Суспільному мовленню за організацію такого цікавого і корисного проєкту. Окрема вдячність усім спікерам за те, що в доступній та толерантній формі надавали поради і допомагали всім учасникам проєкту, які розпочинають випробувати себе на журналістській ниві або прагнуть підвищити свій професійний рівень у цій сфері.
Всі учасники проєкту отримають сертифікати про проходження курсу навчання.
Людмила Безвиненко.
На фото: Анатолій з командою суспільного мовлення Полтавщини.