Стратегія розвитку громади є одним із ключових документів, що визначає стратегічне бачення громади та описує шляхи і засоби досягнення цілей. Громади, які мають стратегію – чітко знають, чого хочуть досягнути, де взяти ресурси та що для цього потрібно робити.
Як зауважила експертка проекту Надія Іванівна Єременко , Стратегія – це не просто стоси паперу, а це важливий стратегічний документ, котрий визначатиме подальший розвиток громади. І якщо враховувати стримано оптимістичний сценарій розвитку подій, то ми повинні вже сьогодні думати і дбати про майбутнє, наперекір усім труднощам та випробуванням. А її фаховій думці варто довіряти. Адже Надія Іванівна – не теоретик, а має великий практичний досвід роботи у органах самоврядування. Багато років працювала на керівних посадах у Прилуках. Тож може поділитися практичними напрацюваннями як розвивати рідний край.
Більше того, згідно вимог сучасного законодавства, кожна громада повинна розробити або оновити Стратегію розвитку, щоб в тому числі отримувати фінансування із Фонду підтримки розвитку громад.
Цього разу темою обговорення для учасників робочої групи була Стратегічна ціль: «Безпечна громада». До засідання долучилися керівник місцевого підрозділу ДСНС, начальник відділу цивільного захисту міської ради, головний інженер КП «Гребінківський комбінат комунальних підприємств», учнівська молодь Гребінківської гімназії та члени робочої групи.
Як завжди, обговорювали слабкі сторони та переваги громади, для того, щоб розуміти, що треба змінити, які заходи варто внести до цього документа, а які, у зв’язку із зміною загальної ситуації, вилучити.
Міська рада замовила проект системи автоматичного оповіщення такої системи. Також є потреба поліпшити стан укриттів у громаді, але наразі, є необхідна кількість укриттів для мешканців громади. Учасники робочої групи запропонували створити нову систему відео спостереження та напрацювати заходи для покращення стану безпеки на дорогах у місті та у селах громади. Також не варто забувати і про систему автоматичного відключення вуличного освітлення в разі оголошення повітряної тривоги, хоча зараз такої вимоги немає.
Обговорили і стан справ з екологічною безпекою в громаді. Наразі підписаний спільний договір між чотирма громадами, створене спільне підприємство по переробці відсортованих відходів. На сьогоднішній день в місті облаштовано 6 майданчиків для розміщення баків для роздільного збирання сміття. Робота в даному напрямку буде продовжена.
Документ Стратегії, розробляється із залученням усіх зацікавлених сторін, враховує потреби та очікування всієї спільноти громади.
Незабаром відбудеться ще одне тематичне засідання робочої групи, яке напрацює ще один важливий напрямок Стратегії , а згодом на спільному засіданні робочої групи її учасники підведуть підсумок виконаної роботи.
Таким чином, громада матиме власний стратегічний документ свого розвитку на довгострокову перспективу, який відповідатиме стратегічним цілям та пріоритетам Державної стратегії регіонального розвитку та стратегії розвитку відповідного регіону.