Кожен з нас чи не щодня замислюється над тим, де подіти сміття, яке утворюється вдома. Усі ми хочемо, щоб в наших дворах і будинках було чисто і гарно. Жителі багатоповерхівок виносять у призначений час до сміттєвої машини. Курсування сміттєвоза узгоджено графіком. Сміття можна винести щодня, знаючи час приїзду сміттєвоза. Але із цим часом виникають проблеми. Інколи люди просто приносять сміття у мішках, і залишають під деревом. Тоді працівники комунгоспу підбирають ще і це «безгосподарче» сміття.
В селах громади зараз налаштована співпраця із фермерськими господарствами і організовано вивезення сміття, згідно графіка.
Жителі приватних будинків міста теж мають можливість викидати сміття на трактор. Але останнім часом все більше мешканців приватних будинків відмовляються укладати договір на вивезення сміття. А ті, що і були укладені договори, люди розривають. Закономірно виникає питання: куди дівається різне побутове сміття з дому?!
В основному, все ж люди вибирають цивілізований спосіб утилізації непотребу. Хтось, у кого є власний транспорт і є потреба вивезти одразу і багато гілок, старого будівельного сміття та іншого, вивозять самі на причепах прямо на сміттєзвалище. Інші – виносять до сміттєвозів,які забирають сміття біля багатоповерхівок, згідно графіка. А виявляється, що можна просто викинути пакет із сміттям, різним брудом, старими іграшками, одягом прямо людям під двір. Обурює сам факт такої поведінки.
Гребінківська громада планує ближчим часом розпочати підготовчі роботи по встановленню сміттєвих баків для сортування сміття. Уже споруджуються майданчики для встановлення сміттєвих баків.
З досвіду інших громад, котрі запроваджували роздільне збирання сміття, видно, що пройде чимало часу поки налагодиться сортування. Процес цивілізованого поводження з відходами непростий, але його не зупинити