У залі засідань міської ради відбулася нарада з старостами сільських старостинських округів, начальниками відділів та установ Гребінківської громади. Нараду провів міський голова В.І.Колісніченко. На зібрання були запрошені керівники Гребінківської філії АТ “Полтаваобленерго” І.В.Тищенко та директор КЗ “Гребінківський центр первинної медико-санітарної допомоги” С.П.Литвиненко.
Ігор Васильович розповів присутнім про роботу Гребінківської філії, яка здійснює ремонт і технічне обслуговування електричного устатковання та займається розподіленням електроенергії у громаді. Щоб безперебійно здійснювати подачу електроенергії селами громади, електрикам потрібно безперешкодно діставатися до підстанцій та ліній електропередач. “Останнім часом це стало неможливо”, – наголошує Ігор Васильович. Поля, де знаходяться електроопори та підстанції оборюються впритул до енергетичних об’єктів. Це унеможливлює під’їзд спецтехніки до підстанцій. Наприклад, підстанція №21 у Лутайці стояла посеред лугу. Можна було під’їхати до об’єкту машиною та здійснити ремонт. Зараз ту землю розорали і машина по ріллі не під’їде до трансформатора. Така ж ситуація майже по всіх сільських громадах, важко дістатися до мереж в Кудлаях, Овсюках, Почаївці та інших селах. Також є ділянки електромереж, що проходять в лісосмугах між полями. У деяких фермерських господарствах лісосмуги порозросталися і стали хащами, через які техніка не може під’їхати впритул до лінії електропередач.
На нараді жваво обговорювалися шляхи вирішення цих питань. Адже попереду опалювальний період і часи відключення електроенергії.
Також актуальними для сільських громад залишаються питання з аптечними кіосками в лікувальних закладах. Для багатьох мешканців села стало великою проблемою дістатися до Гребінки. Лише двічі на тиждень курсує автобус. Якщо у селян виникають проблеми зі здоров’ям, вони звертаються за допомогою у місцеві ФАПи чи амбулаторії. Щоб почати лікування, потрібно придбати ліки. А для цього необхідно найняти транспорт чи викликати таксі, щоб дістатися до аптек у Гребінці. Це забирає значні кошти і час.
Жителі старостатів неодноразово зверталися з проханням відкрити на селі аптечні пункти. Про цю ситуацію доповідав на нараді С.П. Литвиненко, директор КЗ “Гребінківський центр первинної медико-санітарної допомоги”. Сергій Петрович розповів, що сільські аптечні пункти працювали від “Полтава – Фарм”. Ця фармацевтична фірма збанкрутувала. Іншим фірмам не вигідно утримувати фармацевта у сільських громадах. Медпрацівники фапів та амбулаторій можуть брати під реалізацію ліки в аптеках Гребінки. Але сума такого договору становить 10 тис.грн. В Овсюках спробували скористатися такою послугою фармацевтів, але реалізувати товар на цю суму не вдалося. Сергій Петрович спілкувався з представниками аптек “Подорожник”, “Добрі ліки”, “Медікал”, шукали шляхи співпраці.
На нараді обговорили ще ряд важливих питань для Гребінківської громади. Віталій Іванович Колісніченко дав доручення керівникам установ для вирішення нагальних проблем.