Поховання шаманки та артефакти бронзової доби

Шановні гребінківці!

Запрошуємо Вас на презентацію проекту #віртуальність_забутих_предків, що здійснюється на основі археологічних досліджень у Гребінці 16 років тому на території нашої громади.

На зображенні може бути: 1 особа та текст
Комунальний заклад «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради у цьому році реалізував інноваційний проект – «ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби».
Науковці Центру створили віртуальну реконструкцію поховання шаманки та артефактів бронзової доби, які знайшли під час археологічних розкопок у 2007 році. Усі ці роки вони займалися додатковими дослідженнями цього комплексу, й тепер завдяки сучасним технологіям можуть «оживити» експозицію, щоб запросити вас всіх до загадкової епохи більш ніж чотиритисячолітньої давнини.
Цьогоріч нарешті настав час явити гребінківські знахідки Україні та світові – у діджитал-іпостасях.
У програмі заходу:
– представлені результати розкопок археологів у Гребінці в 2007 р., реконструйовані у 3D-моделях (знайдене шаманське поховання та ще трьох поховань з цього ж кургану)
– відтворено експозицію «шаманського комплексу» у технологіях віртуальної реальності із застосуванням VR-обладнання (на вас чекає можливість пройти захопливий квест у похованні за допомогою імерсивних окулярів та рукавичок)
– буде проведено інтерактивну лекцію про духовний та матеріальний світ наших пращурів катакомбної доби, розповімо про розкопки та саму родзинку проєкту – пані «Шаманку» – якою вона була.
Відтворено зовнішній вигляд шаманки при житті в технології AR – доповненій реальності, який ви зможете побачити за допомогою смартфону.
– познайомимо із онлайн-продуктом, який надалі стане в нагоді для навчання та пізнання стародавньої історії, та яким кожен з вас зможе скористатися на браузері ноутбуку, що передбачає віртуальну мандрівку всередині кургану, схожу на комп’ютерну гру.
Ідея проекту — змусити стародавні артефакти та археокомплекси, які пережили у землі понад 4000 років, говорити з молодими аудиторіями зрозумілою і сучасною мовою.
Будинок культури Гребінківської міської ради, вул. Є. Гребінки, 13.
Неділя, 8 жовтня, 13.00. Вхід – вільний.
Збережемо культурну спадщину разом. Історія – на часі!