Кожна квітка потребує людської уваги, а віддячує своєю красою

Багато гребінківців у час війни почали шукати собі відраду у вирощуванні рослин. Психологи наголошують, що це – найкращий спосіб позбутися депресії. І немає різниці, чи ви посадили цілу клумбу, чи діляночку на городі, чи квітку – у горщик. Головне – бачити результат своєї роботи. Заняття фізичною працею відволікає від негативної інформації, песимістичних думок. А коли на власні очі бачиш, як розкривається бутон квітки,- емоції зашкалюють. Правду кажуть, що краса врятує світ. Пишні, різнокольорові,ароматні квіти та рослини, вирощені на нашій землі – дарують гарний настрій. Людям сьогодні потрібні позитивні емоції та зміна картинки. Якщо ми це знаходимо у квітах, значить вміємо розуміти прекрасне… Незважаючи на всі обставини, ми зберігаємо видимість нормального життя і продовжуємо створювати красу навколо себе.


Інна Олександрівна Хворостян займається квітами більше 10 років. Допомагає їй донька Олександра та мама – Лідія Павлівна. Це їх сімейна жіноча справа. Родина Хворостян вже чверть століття мешкає у Гребінківській громаді. Переїхали в наше місто з Луганщини. Інна Олександрівна за освітою – кравчиня. Але любов до квітів переборола. Хоч і непроста то справа – вирощувати квіти. “Щоб рослина навесні порадувала цвітом – потрібно всю зиму працювати”, – говорить Інна Олександрівна. Квіткові цибулини закладають це в грудні. Для саджанців і розсади необхідне додаткове освітлення взимку. Тому будинок теж перетворюється на теплицю. Адже не можна дозволити, щоб квіти загинули. Їм не поясниш, що війна і відключають світло. У квітні, зазвичай, родина готується до посадки хризантеми.

Шаровидная хризантема: посадка и уход, виды и сорта, фото
Інна Олександрівна чекає на пік цвітіння хризантеми. Вона розповідає, що закохалася у цю квітку, як і в багато інших, вже давно. Хризантеми тоді ще не були такими популярними, як зараз. А Інна Олександрівна вже продавала різнобарвні шароподібні хризантеми на базарі.
Сьогодні її родинна плантація налічує безліч кущів, які квітують на ділянці до глибокої осені. Квітка має багато різновидів. Але жінці до вподоби саме сорт куляста мультифлора. Це такий кущ у вигляді напівсфери, повністю всипаний цвітінням. Пройти повз таку красу і не закохатися просто не можливо. .Її подвір’я виглядає, як один суцільний квітник. Говорить, що, навіть, на городі виокремила місце для декоративних рослин, щоб був привід ходити туди частіше. З кожним роком пані Інна розширює асортимент своїх квітів та палітру сортів.

Пеларгонія або герань – догляд в домашніх умовах: поради
Жінка говорить, що війна не приборкала бажання множити красу навколо себе. Зараз Інна Олександрівна вирощує фуксію, пеларгонію, гвоздику, традесканцію, хлорофітум та інші квіти. Часто цю красу гребінківці мають змогу бачити на благодійних ярмарках, що проводяться у Гребінківській громаді. Бажаючі завжди можуть не лише насолодитися красою, а й придбати квіти в горщиках. Інна Олександрівна з донькою Олександрою завжди порадять, як доглядати за квітами. Кожна квітка потребує людської уваги, але й віддячує завжди своєю красою.