Кожна людина мріє довго і щасливо жити. Проте, старість найчастіше асоціюється у більшості з нас з хворобами та неміччю. Полтавська обласна молодіжна громадська організація “Твій Світ” втілює проєкт у трьох громадах Полтавщини, в їх числі і Гребінківщина. У проєкті організатори намагаються долати стереотипи сприйняття старості як віку доживання. Усіма своїми зусиллями вони допомагають людям похилого віку відчути гідну старість, поліпшувати їх емоційний стан та матеріальне становище. Для досягнення мети застосовують комплексний підхід, який включає відвідування за місцем проживання, групові зустрічі та навчання для соціальних робітників і доглядальників. Вони відбуваються на постійній основі у співпраці з Гребінківським територіальним центром соціального обслуговування. А основною цільовою групою проєкту є жертви нацизму. Для їх підтримки волонтери сортують гуманітарні набори, доставляють продукти та ліки самотнім бабусям та дідусям.
Разом з учасниками і учасницями елегантного віку, волонтерами і партнерами проєкту організовують групові заходи, у ході яких приділяють увагу фізичному і психічному здоров’ю підопічних, частують прохолодними напоями та печивом. Спілкуються. на актуальні теми, як то безпека цивільного населення, проходять навчання для волонтерів, соціальних робітників та доглядальників. Про те, що робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та правила накладання турнікету, щоб зупинити кровотечу, говорили нещодавно під час семінару – пратикуму “Дії соціальних робітників, волонтерів та доглядальників за літніми людьми в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру”. Сьогодні кожна людина, а особливо, працівники соціальної сфери, повинні знати три золоті правила мінної безпеки “НЕ чіпай”, “НЕ підходь”, “Телефонуй 101 та 102” та вміти застосувати навички домедичної допомоги і як самодопомогу, і як взаємодопомогу.
Заходи проходять завдяки Німецькому фонду “Пам’ять, відповідальність і майбутнє” у рамках програми “Ми поруч!” та проєкту “Гуманітарна та психологічна допомога постраждалим від нацизму у воєнний час, їх соціалізація в нових умовах життя територіальних громад Лубенського та Миргородського районів Полтавської області”.