Лікарські рослини, які потрібно збирати ВЛІТКУ

Берізка або берізка польова – бур’ян з широким спектром дії
Городникам складно уявити, що та сама «берізка», з якою доводиться активно боротися на ділянці, може бути корисною в лікуванні деяких недуг. Берізка польова вважається лікувальною рослиною, бо має сечогінну і послаблюючу дію, може використовуватися як знеболююче. Соком трави можна зупинити кров, а також сприяти загоєнню ран. Зробіть настій з берізки, адже він стане відмінним засобом для зовнішніх обробок при будь-яких пошкодженнях і хворобах шкіри. Протипоказано вживати внутрішньо, так як має отруйні компоненти в складі. Зовнішнє застосування протипоказане вагітним і мамам, які годують.
Як заготовити? Лікарськими властивостями володіє рослина і суцвіття. Сушити рослину не варто, використовувати свіжою. Кращим застосуванням стане створення спиртової настоянки, яку можливо використовувати тривалий час.
Трава звіробій
Цю лікувальну рослину прийнято збирати в червні. Трава звіробій – добра сировина для створення різноманітних настоянок і відварів. Має маслянисту консистенцію, яку можна застосовувати не тільки зовнішньо, але і всередину.
Як заготовити? Збір цієї трави відбувається виключно під час цвітіння, що випадає на червень. Вам потрібно зрізати верхівку рослини приблизно 25 см. Суцвіття і листочки обов’язково сушаться в приміщенні з хорошою вентиляцією. Альтернативою може стати свіже повітря в тіні. Коли рослина висохла, її потрібно обмолотити. Грубі стебла підлягають видаленню.
Сушений звіробій при правильних умовах може зберігатися до двох років.
Суцвіття липи
Хто не знає про чудодійний липовий чай? Хоча застосування суцвіть липи не зводитися тільки до лікування простудних захворювань, бо ця лікарська рослина має протизапальну і сечогінну дію, має жарознижувальний і потогінний ефект, допомагає надати відхаркувальну, бактерицидну і седативну дію на організм. Липа – це основа для комплексного лікування кашлю, бронхіту і ларингіту, ангіни. Не можна забувати, що липа – це сечогінний засіб, тому застосування при циститі, пієлонефриті, а також сечокам’яній хворобі – мудре рішення. Липа широко використовується в народній медицині з метою лікування ревматизму і подагри, наривів, роздратування і шкірних захворювань.
Як заготовити? Ароматні суцвіття липи збирають після повного розкриття всіх бутончиків. Збір липи проводять за сухої погоди, щоб суцвіття були сухими. Сушка може проводитися на вулиці в тіні або в приміщенні, що добре провітрюється.
Листя і суцвіття малини
Багато хто помилково вважає, що у малині корисними є тільки плоди, забуваючи, що листя і суцвіття – відмінний потогінний і жарознижувальний засіб, що має протизапальний ефект. Сушені листя і суцвіття – гарний компонент для вітамінізованих зборів. Листя слід відварити і використовувати для полоскання горла при ангіні й стоматиті. При вуграх і кон’юнктивіті настої з листя малини використовують для примочок.
Як заготовити? Заготівля листя і суцвіть відбувається в червні, коли кущі зацвітають. Сушка відбувається на вулиці в тіні. Готова сировина зберігається до року.
Листя мати-й-мачухи
Листя мати-й-мачухи – це відмінна сировина для лікування багатьох недуг. Відвари з листя використовують для лікування кашлю, застуди і проблем з дихальними шляхами. Ця рослина має безліч корисних властивостей, що сприяють відхаркувальному, протизапальному та антисептичному ефекту. Найчастіше листя є основою для комплексних зборів трав, які призначені для лікування застуди, бронхітів, хвороб дихальних шляхів. Особливих протипоказань ця рослина не має, хоча у всьому повинна бути міра, адже надлишок трави може викликати нудоту і навіть блювоту.
Як заготовити? Листя слід заготовлювати в червні. Для сушки знадобляться молоденькі соковиті листочки, невеликого розміру. Просушити листя можна прямо на вулиці, але в тіні. Зберігають сухе листя до трьох років.
Листя і квіткові верхівки меліси
Культура Мелісса – це відомий лікар, що здатен не тільки заспокоїти і знеболити, але і створити всі умови для зняття запалення, очистити від бактерій, загоїти рани, а також повністю зміцнити імунітет. Мелісса – прекрасний протигрибковий і противірусний засіб. Список хвороб, при яких корисно застосовувати настої і відвари меліси – величезний: застуда, грип, астма, проблеми зі шлунком і кишківником, гіпертонія, атеросклероз, проблеми по-жіночому, розлади нервової системи. Можливі варіанти для зовнішнього використання при різноманітних виразкових і фурункульозних утвореннях.
Як заготовити? Листя заготовляють в червні, коли меліса починає цвісти. Сушка найчастіше відбувається в приміщенні, але з регулярним провітрюванням. Допустима сушка в спеціальній сушарці.

М’ята – універсальний засіб від безлічі проблем
Запашна м’ята, з якої прийнято заварювати чай, є прекрасним засобом широкого спектру дії. Саме м’ята стане відмінним варіантом для лікування проблем з нервовою системою і серцем, позитивно впливає на усунення гіпертонії, а також простудних захворюваннях, запалень дихальних шляхів. М’яту призначають при лікуванні печінки і шлунка, кишківника і нирок, астми та атеросклерозу. Ця лікувальна рослина може підійти і для зовнішнього застосування, здатна зняти запальні процеси у порожнині рота і горла, позитивно вплинути на лікування радикуліту і ревматизму, артрозу і артриту, шкірних захворювань. Саме м’ята вважається незамінним компонентом натуральної косметики, оскільки сприяє пом’якшенню шкіри, тонізуючому і живильному ефекту. Разом з цим існує застереження, для тих хто страждає гіпотонією. І вагітним м’яту краще не приймати.
Як заготовити? М’яту зрізають у червні, добре просушують на відкритому просторі протягом дня у тіні.
Суцвіття ромашки аптечної
У червні зацвітає аптечна ромашка, тому необхідно не зволікати, а запастися цією корисною лікарською рослиною, яка має багато лікувальних властивостей. Ромашка – це перевірений народний спосіб позбутися від запалення і болю, провести знезараження і заспокоїти шкірні покриви. Рослина допомагає регенерувати тканини. Крім зовнішнього застосування допустимі відвари і настої, які допомагають з проблемами шлунково-кишкового тракту, суттєво допомагають поліпшити роботу травлення, печінки, шлунка і кишківника. Ромашка – перевірений засіб при гінекологічних захворюваннях. Найпоширенішими хворобами вважаються:
– екзема, геморой, алергія, безсоння.
Ромашкою прийнято полоскати волосся, аби воно блищало і було наповнене силою.
Як заготовити? Починає цвісти ромашка в червні, пелюстки на суцвіттях мають горизонтальне положення – сигнал про старт збору і заготівлі. Просушити ромашку можна на вулиці, обов’язково в тіні. Перевертати рослину не потрібно. Сушену ромашку можна зберігати приблизно рік.