Корисні властивості листя і бадилля буряка для здоров’я людини

Про користь буряка знають всі, а чи відомо вам про корисні властивості листя буряка? Деякі городники, які вирощують цей коренеплід на своїй присадибній ділянці, найчастіше віддають листя на корм тваринам, і тільки одиниці додають їх в салати і в супи. Більшість людей і не підозрюють, що в буряковому бадиллі міститься багато корисних речовин, які необхідні для здоров’я людини. Це вітамін С і фолієва кислота, яка сприяє поліпшенню обмінних процесів в організмі людини і стабілізує травлення. Однак, щоб поліпшити своє здоров’я, а не нашкодити йому, необхідно знати, які елементи містить бадилля буряка, його корисні властивості і протипоказання. Про це і піде мова нижче.
Отже, чим корисна гичка цього червоного коренеплоду? Причому після термічної обробки листя буряка більшу частину перерахованих мікроелементів і фіто компонентів зберігають в незмінному вигляді. У 100 грамах листя міститься менше 45 ккал, так що без перебільшення бадилля буряка можна вважати дієтичним продуктом з мінімальними калоріями. Листя буряка позитивним чином впливають на здоров’я людини, воно покращує роботу всіх органів і систем, тому можна сказати, що вершки корисні для організму в цілому. Як і буряк, його зелень має проносний ефект, а значить – виводить токсини і шкідливі сполуки з організму. Крім того, в ній багато нерозчинної клітковини, вона, рухаючись по кишківнику, вбирає в себе всі непотрібні і шкідливі речовини, а потім виводить їх назовні.
Мінерали і вітаміни, які входять до складу бурякового листу, сприяють посиленню регенерації шкірного покриву, таким чином з’являються нові клітини. Шкіра омолоджується на клітинному рівні – вона стає гладкою, поліпшується її колір, з’являється пружність. Сприятливий вплив виявляється і на волосся і нігті людини. Регулюються метаболічні процеси . Компоненти, що містяться в бадиллі буряка, сприяють прискоренню процесів метаболізму і відмінно розщеплюють вуглеводи. Сприятливий вплив на серцево-судинну систему. Вітаміни роблять судини міцніше, а це значить, що ризик інсультів і інфарктів знижується. Крім того, рецепти з травою бурого коренеплоду застосовуються в лікуванні артеріальної гіпертензії, проблем з кров’ю, запорів, недостатньою функціональністю щитовидної залози та інших проблем зі здоров’ям.
Дітям зелень буряка теж дуже корисна, область її застосування і в цьому випадку досить широка, але найголовніше – вона відмінно стимулює ріст кісткової і м’язової маси. Тому її рекомендують обов’язково вводити в раціон зростаючого організму.