“Європа тут і зараз”: у Житомирі відбувся тренінг для журналістів про ЄС

Україна – це Європа. Це не просто фраза – це курс, яким наша країна впевнено йде, незважаючи на війну, виклики та спроби дезінформації. Та наскільки добре ми самі знаємо, чим є Європейський Союз і як він підтримує Україну? Щоб відповісти на це запитання, журналісти, комунікаційники та громадські активісти з різних куточків країни зібралися на дводенний тренінг у Житомирі – “ЄС: просто про складне”. Вдячна за запрошення ГО “Інтерньюз-Україна”, досвід отриманий під час тренінгу – безцінний.
Захід відбувся за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та став платформою для живого діалогу, навчання й обміну досвідом. Учасники поглибили свої знання про європейську інтеграцію, дізналися більше про реальну допомогу ЄС для українців і отримали інструменти, як достовірно і зрозуміло пояснювати ці складні теми своїм аудиторіям.



Про що говорили на тренінгу
Програма тренінгу охоплювала широке коло питань: від історії створення ЄС до конкретних проєктів, реалізованих на Житомирщині.
Особливу увагу було приділено:
шляху України до членства в ЄС та перспективам пакету розширення;
реформам, необхідним для євроінтеграції;
боротьбі з дезінформацією навколо теми вступу до ЄС;
правовому наближенню українського законодавства до європейських норм.
Серед спікерів – провідні фахівці Представництва ЄС, аналітики, експерти з європейської інтеграції та журналісти-практики. Зокре-ма, з учасниками ділилися досвідом:
– Ремі Дюфло, заступник Посла Європейського Союзу в Україні
– Марина Неліна, старша національна експертка з правового наближення до ЄС (програма UKRAINE2EU);
– Рольф Холмбо, керівник Консультативної місії ЄС в Україні;
– Олександра Усиченко, координаторка проєктів ГО “Інтерньюз-Україна”;
– Ніколо Ґаспаріні, пресаташе Представництва ЄС в Україні;
– Юрій Конкевич, заступник головного редактора видань “Rayon.Zakordon” і “Rakurs”.

 



ЄС – це не лише політика. Це – реальні зміни у громадах
Учасники тренінгу відвідали кілька об’єктів на Житомирщині, які демонструють, як саме Європейський Союз підтримує українські громади.
Серед них – новий хірургічний корпус у лікарні №2 Житомирської міської ради, відкритий за участю Ремі Дюфло, заступника Посла ЄС в Україні, та Крістіни Мікулової, керівниці регіонального хабу Європейського інвестиційного банку у Східній Європі. Також учасники відвідали житлову програму для внутрішньо переміщених осіб, що реалізується за кошти ЄС.


Коли складне стає зрозумілим
Окрема частина тренінгу була присвячена тому, як журналісти можуть просто і зрозуміло пояснювати складні процеси – від переговорного процесу з ЄС до конкретних реформ – своїм читачам і глядачам. У форматі брейншторму учасники створювали ідеї для майбутніх медіапроєктів про ЄС.


Погляд у майбутнє
Завершенням заходу стало урочисте відкриття Форуму Євроклубів, що зібрав активну молодь, педагогів і дипломатів. Символічно, що саме молоде покоління – це майбутні європейські українці, яким жити в об’єднаній Європі.

Впевненими кроками наша країна рухається до Євросоюзу. Але як мало ми, насправді, про нього знаємо! Саме для того, щоб професійно розповідати нашій аудиторії про допомогу, різноманітні проєкти ЄС, боротися з дезінформацією ми з колегами зустрілися в Житомирі.
Учасники мали можливість обмінятися досвідом, поставити запитання представникам ЄС, а також взяти участь у воркшопах з розробки медіа-матеріалів на європейську тематику. Це не лише покращило розуміння теми, а й надало інструменти для ефективного донесення складної інформації до різних аудиторій.
Тренінг став не лише джерелом знань, а й платформою для зміцнення співпраці між журналістами, експертами, представниками влади та міжнародними партнерами. Ми ще більше переконалися: Європа – не десь там, а тут, поруч із нами. І наш спільний шлях до ЄС – це реальність, яку ми щодня допомагаємо будувати.